Pardubický Karlštejn

Čau výletníci, jak se máte? Já se rozkoukávám v nový práci a jsem z toho trochu vedle 🙂 Ale to se poddá…musí !! Neměl jsem teď o víkendu moc času a tak jsem si udělal jen výlet na kole kousek za Pardubice na místní „Karlštejn“ – hrad Kunětická hora.

IMG_5398

“Kuňka“ se nachází cca 10 km za Pardubicemi a vede k ní z centra města úžasná cyklostezka podél Labe. Prostě paráda. Určitě se vyplatí vzít si s sebou i kolečkové brusle.

Nahoru na Kuňku vede pěkná asfaltka. Samozřejmě na ní autem nesmíte (pro auta je dole parkoviště) a zákaz platí i na výjezd na kole. Já jsem ovšem trochu rebel a kopec si vyšlápnul, jako dalších pár cyklonadšenců. Musím říci, že to není žádná legrace, ten kopec se prostě nezdá a dá zabrat i pokročilejšímu cyklistovi. Jen jediná myšlenka mě držela v sedle a to ta, že ten sjezd bude stát za to a člověk si ho prostě musí zasloužit. Po výšlapu jsem pěkně zhluboka dýchal, ale byl jsem na sebe hrdej. Takovej mix Cavendishe a Armstronga a to vše bez dopingu.

V podhradí se, jak jsem zjistil, hraje každé léto divadlo. Musí to být moc fajn sedět venku, v teple a dívat se na představení. Letos se hraje Limonádový Joe.

IMG_5376

Na nádvoří hradu jsem musel dojít ještě asi o 100 metrů výš. Za vstupní bránou je pokladna, kde se platí vstupné asi na prohlídku samotného hradu. Na tu jsem jít nechtěl (za chvíli se dozvíte proč) a tak jsem jenom prošel. Na nádvoří je pěkná stará krčma, kde si po výšlapu člověk rád sedne. Já si s sebou nevzal žádné peníze (tak už víte proč), takže jsem si tam moc neposeděl 😦  ale určitě se sem vrátím. Když jsem se dokochal hradem, šel jsem s úsměvem ke svému kolu a myslel jsem jen na konečný a zasloužený sjezd. A že stál za to !!! Rychlost parádní, ale spolknul jsem dvě mouchy a něco mi narazilo do čela 🙂
Dole u parkoviště jsem se ještě zastavil u výběhů, kde jsou chována různá zvířata a ze kterých jsou úplně paf hlavně děti. Mrkněte na video.
Pár dalších fotek naleznete na mém instagramu.
Tento výlet byl fakt super! Mám to hned skoro za “barákem“ a tak budu asi častým návštěvníkem.
Mějte se fajn a výletu zdar.
Honza

ps: Byl už někdo na Kuňce? napište mi jak se Vám tam líbilo.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s