Ráj jménem Dolní Morava

Ahoj kamarádi, jak výletíte? Já jsem se v práci vcelku rozkoukal a už jsem se naučil, si udělat čas na nějaký ten výlet 🙂 . Tentokrát jsem nejel sám, ale jela se mnou jedna hezká kolegyně z práce – Magda. Navštívili jsme místo, o kterém jsem už hodně slyšel a byl jsem zvědav, zda zvěsti o něm nelhaly. Místo se jmenuje Dolní Morava. Jak název napovídá, čekal by ho každý někde u Znojma, ale leží cca 6km severně od města Králíky. Nedávno se tudy přehnala vichřice a napáchala velké škody. Díky nadšení a síle místních se Dolní Morava rychle vzpamatovala a je zase v plné síle.

IMG_9517

Tenhle článek bych mohl napsat jen jedním slovem – NÁDHERA! Ale to byste mě asi nepochválili. Jakmile vystoupíte z auta, ucítíte TEN vzduch. Hezky ostrej a čistej. Jelikož jsem měl v plánu si sjet na kole místní SINGLE TRAILS (jedná se o jednosměrné trasy pro horská kola v terénu) zaparkoval jsem tedy u hotelu Vista, kde je hned lanovka a půjčovna kol Chata Marcelka (nepůjčují žádný vraky – moje kolo stálo 100tis a kolo kolegyně 80). Místní servisman nám pečlivě připravil kola dle naší váhy a podal užitečné info. Jak jsem vyzvěděl, tak zatím drží rekord na trati (něco kolem 6min). Ani jsem nedoufal, že se k tomuto času přiblížíme 🙂 .

Počasí vyšlo parádně, takže cestou vzhůru jsme mohli obdivovat místní panoramata. Na vrcholu sjezdovky se staví Stezka korunami stromů. Z dálky to vypadá jako startovací komplex pro raketoplán z nějakého katastrofického filmu. Ale netřeba se bát. Výhled bude určitě stát za to!

IMG_9526

Po vystoupení z lanovky jsme se jen chvíli rozkoukali po okolí a už už sedali na kola a vyjeli. Chvíli jsme jen obdivovali stavbu Stezky, pod níž jedete, a pak se naše boty pořádně zakously do pedálů. (Brzy zde přinesu celé video z jízdy dolů.) Není to žádnej med, ale zábava velká. 6 min?? Nemožný! Cesta dolů je zajímavá tím, že se střídá prostředí, ve kterém jedete. Chvíli lesem, chvíli po kamenech ale krásný jsou ty udělaný dřevěný lávky a mosty.

IMG_9519

Varuji Vás, že jedna jízda je málo. Dole žádnej odpočinek, sedáme na lanovku a letíme vzhůru. Druhá jízda už samozřejmě lepší, ale i tak by nám místní borec dal pěkně na zadek. Časem se mu ani nechlubíme a vracíme kola.

IMG_9483

Než si stačíme říci dojmy, už mě kolegyně táhla do Adrenalinového parku (což moc nemusím, ale přece necouvnu). Cestou míjíme Mamutíkův vodní park (jediný v ČR) a Lesní zážitkový park. Vaše děti tam jistě vydrží celý den. U Mamutíka děti pomocí různých stavidel, mlýnků a přehrad korigují tok vody k nějakému cíli. Pamatuji si, jak sám jsem s bratranci na krkonoškých potůčkách stavěl přehrady a rodiče nás nemohli od nich dostat. Tady jako bych se viděl o 18 let zpět. (více fotek zde)

IMG_9529

To už na mě moje krásná kolegyně volá, ať hejbnu, že jdeme na houpačku a nechává se zapnout do popruhů. Polilo mě horko, když jsem viděl tu výšku. Tady slova nestačí. Mrkněte na video zde. NESKUTEČNÝ!!! Tohle nesmíte vynechat. Jestli tam nebudete křičet, tak už nikde. Celej rozklepanej slezu, tohle je moje maximum, mám se rád a na nic dalšího nejdu. Chyba lávky. Magda mě doslova dostrká na skok Power fan (volný pád z výšky 13 metrů). Jistě že vím, že jsem přivázanej, že mě nenechají spadnout na žíněnku, ale po zhlédnutí dolů z věže, mě moje psychika prostě nepustí udělat jeden krok do prázdna.  Magda povzbuzuje, ale prostě nejdu. Uvidíte sami. Nechápu sebevrahy! Btw. Magda to po chvíli DÁ! A já doufám, že se to nedozví kolegové v práci. Uplácím jí v místním baru vínem a směruji ji k autu, než zas objeví něco, kde bych dostal na frak.

Po krátké procházce po okolí se vracíme k autu a užíváme si poslední pohled před odjezdem. To jak jsem tam stál, plný dojmů a zážitků na které nikdy nezapomenu, jsem slíbil k místnímu patronovi hor Stamichmanovi, že se sem co nevidět vrátím a prostě skočím. A že sem přijedu v zimě, nemusím ani říkat, neb v zimě to tady bude stejně dobrý jako v létě, ne-li lepší.

mrkněte i na můj instagram.

budu rád za každý Váš názor a za každý Váš lajk 🙂

měj te se

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s