Tarzan a Bára

Ahoj kamarádi, jak se daří? Já měl jeden menší problém práci, ale už snad u šéfa vše ok. Ale pojďme se mrknout na můj další výlet. Vracel jsem se z práce domů a vedle cesty stál ukazatel, který mě upozornil, že když tady zahnu, dojedu k Rozhledně Bára a lanovému parku. Nikam jsem nespěchal, bylo hezky, svoji výletní soupravu mám stejně pořád v kufru auta, tak proč neodbočit a nepodívat se. (mapa)

IMG_6215

 Auto jsem nechal na místním parkovišti, místa dost (byl všední den), převlékl se, zkontroloval kameru, zda je nabitá a vydal se cestou vzhůru. Od parkoviště k rozhledně je to asi 300m do mírného kopečka. Pohoda. První jsem zamířil k rozhledně. Vstup na ni je zdarma a o to líp se tedy výletuje. Musím říci, že stavba to je opravdu hezká. Dřevěná konstrukce ve tvaru jehlanu? (snad mě moje učitelka geometrie učila dobře) a uvnitř točité schodiště. Na první pohled to ve mně evokovalo hranici na čarodějnice, ale to by byla škoda :-). Schody jsem vyběhl jako za mlada (haha) a už se kochal výhledem. Na dřevěné desce Vás ukazatele upozorňují, jakým směrem co je. Byly však trochu mraky, takže až na Sněžku vidět nebylo 😉 (foto zde)

IMG_6214

Při cestě dolů mě napadlo si spočítat schody, 1,2,3,4…7…15 ale v jedné ze zatáček jsem potkal prostorově výraznější osobu a než se problém  -kdo se uhne a kdo zůstane stát – vyřešil, zapomněl jsem počítat. Tak bych poprosil, až tam půjdete, napište mi, kolik jste napočítali. Děkuji.

IMG_6209

Další věcí na seznamu byl lanový park, který se nachází hned vedle. Musím se přiznat, že jsem nikdy v takovém parku nebyl. U pokladny se mě pán zeptal, jaký okruh půjdu. Je na výběr Modrý (lehký) a Červený (těžký). Má mužská pýcha samozřejmě okamžitě zvolala červený. Pán pochopil, že dotaz to byl asi zbytečný, že sám by volil stejně. Zaplatil jsem vstupné (260kč) a běžel na stanoviště, kde Vás zapnou do postroje a proškolí, neb budete ve výšce třeba 10 metrů (pro děti je o kousek dál samozřejmě dětský lanový park).

Karabina, karabina, kladka a tak pořád dokola. Vždy si dávejte pozor, aby alespoň jedna karabina byla zapnutá na vodící lano!!

Nebudu tady popisovat jednotlivé překážky, které na Vás čekají a jak se musí zdolat. Někde prostě musíte chvíli přemýšlet a zároveň nikde nezůstat dlouho viset, protože vše se pod Vámi houpe a síly ubývají.  Jen Vám ukážu krátký sestřih z mé tarzaní cesty. (! video !)

Celý okruh jsem zvládl za necelou ¾ hodinku. Když bude okruh prázdný a vy sportovně zdatní, myslím, že by se to dalo i za míň, ale nejsou to závody a člověk si to má užít. Vřele doporučuji a to si pište, že se sem vrátím, abych si vylepšil osobák 🙂

IMG_6206

Mrkněte na více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s