Toulcovy maštale

Čau kamarádi, dle zpráv co mi píšete, se Vám video z Dolní Moravy líbilo. To jsem rád a díky za Vaši zpětnou vazbu. Kéž by to takhle akční bylo vždy 🙂 .

IMG_6323

Dnes se podíváme na místo, kterému se říká Toulcovy maštale. Na místo, kde žil loupeživý rytíř Vavřinec Toulovec. Když jsem si o něm něco zjišťoval, připadalo mi, že to byl takový místní Robin Hood, který štědře obdaroval například chudé nebo nemocné. Na druhou stranu podnikal loupeživé nájezdy třeba až na Moravu. Svůj lup a koně pak prý ukrýval právě v místním labyrintu pískovcových skal.

IMG_6332

Cestou k Maštalím jsem se ještě na chvíli stavil na zámku Nové Hrady. Zámek byl postaven v roce 1777 a například za totality byl využíván jako vepřín.

IMG_6325

Kdo má rád procházky v přírodě a mezi skálami, tak tady si zajisté přijde na své. Krásný velký čistý les. Úplně to ve mně evokovalo lesy v Krkonoších a přesně jejich čistý vzduch.

IMG_6322

Skrz les vedou hezky upravené stezky, takže procházka nebyla vůbec náročná. Popravdě jsem si s sebou vzal pár drobných, kdyby mě čirou náhodou někdo přepadl, tak abych svůj život vykoupil za pár “zlatek” a Vám doporučuji samozřejmě to samé.

IMG_6330

Po asi hodině a půl jsem se vrátil autu a vyjel směr domov, když najednou uvidím za plotem jelena!! Chvíli jsem si myslel, že se mi to zdá, ale ne. A nebyl tam sám. Okamžitě jsem zastavil u krajnice a šel se na to krásné zvíře podívat. Majestátní. Bylo jich tam víc a na člověka jsou zřejmě zvyklí, protože nikam od plotu neutíkají a nechají si dát i něco dobrého na zub.

IMG_6328

Tak nějak zjišťuji, že máme v našem kraji na každém rohu rozhlednu. Cestou domů jsem uviděl ukazatele na dvě, tak jsem se samozřejmě nechal přesvědčit. K mé smůle bylo pondělí a to mají jako jediný den zavřeno (haha). Porozhlédl jsem se alespoň z místního posedu 🙂 . Plyne mi z toho ponaučení, že holt v pondělí s má pracovat a ne výletit.

Vice fotek na mém instagramu

Měj se te fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s