Ležící, spící…

Ahoj kamarádi, jak se máte? Mně se povedlo v práci odřít trochu služební auto. Šéf je na dovolený, tak čekám pochvalu, až se vrátí. Snad nebudu na svoje výlety muset jezdit na kole 🙂 . Psalo mi pár lidí, že podnikli výlety, které jsem tady popsal. To jsem samozřejmě rád, ale Tereza V. nezapomněla opomenout, že dala tu atrakci na Dolní Moravě, kterou jsem já nedal a Pavel K. že jeho čas v lanovém parku u rozhledny Bára byl 31 minut. GRRRRR!!! Díky díky…pojedu všude tedy ještě jednou.

Ale pojďme k dnešnímu výletu. Než se mi podařilo si “vytunit“ služební vůz, jel jsem pracovně znova do Letohradu, kde jsem se na náměstí dozvěděl, že mimo hezkého zámku je tam i muzeum jednoho z největších Čechů. To by teda bylo, abych se nezašel podívat, jak žil člověk, který ovlivnil tolik lidských životů a přišel na spoustu zajímavých vynálezů 🙂 .

letohrad

Zámek stojí přímo na náměstí, takže se to hledá velmi hezky. Zaplatil jsem si prohlídku a vstup do muzea Járy Cimrmana (dohromady něco kolem 80 korun). Prohlídka zámku je rychlá cca 25 minut (nepočítám přilehlý park). Což je fajn, neb jako malý jsem nenáviděl, když mě naši někam vzali a my hodinu a půl někde chodili po místnostech a všude viděli postel a obraz, postel a obraz a …. „ tady máme postel, na které jednou spal XY“. Celý zámek prošel rekonstrukcí a sídlí v něm restaurace, gympl, knihovna a ZUŠ. Takhle to podle mě má vypadat. Ta budova žije a ne že jen stojí a čeká na pár lidí, co si zaplatí prohlídku.

IMG_6122

Nejvíc jsem se samozřejmě těšil k velikánovi české historie. Po příchodu na Vás prostě dýchne jeho velikost a moudrost. Tomu se nedá ubránit. Tolik zajímavých fotek, předmětů a mistrových vynálezů na jednom místě. Kam na ty nápady chodil…já proti němu nevymyslel v životě nic.

  IMG_6124

Lžíce hladomorka nebo pastička na myši by měly patřit ke klenotům českých vynálezů. O českého velikána je samozřejmě zájem i v zahraničí a proto jsou některé exponáty zapůjčeny do jiných světových muzeí.

IMG_6133

Dokonce uvidíte i mistrovu světničku, zatím tedy ne celou, ale jen její přesnou půlku. Druhou část se snad podaří zakoupit v co možná nejbližší době. Pokud tam pojedete a už tam bude, dejte mi prosím vědět, rád bych ji viděl celou a dotvořil si kompletní obrázek a panu Cimrmanovi.

IMG_6129

Více fotek zde

Mějte se fajn a výletům zdar

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s