opravdu veselý kopec

Ahoj kamarádi, jak se Vám daří? Šéf se vrátil z dovolený a za to odřený auto mě překvapivě nepochválil, ba naopak mám zaplatit spoluúčast 😦 . Co se dá dělat no, za blbost se platí. Příště si dám už pozor. A proto, abych nebyl smutný, o víkendu jsem vyrazilo na místo, které jak jsem doufal, mě dokáže rozveselit. Aby ne, když to má v názvu. Veselý kopec. Pojďme na to.

IMG_6443

Na Veselý kopec jsem vyrazil, jak jste dle mého facebookovém profilu zjistili, v sobotu. Myslím, že každý víkend, nebo skoro každý, mají speciální akci. Tuto sobotu to byla tzv. Bramborová sobota, kde lidé mohli ochutnat tradiční bramborové jídla a dozvědět se vše o pěstování, použití či uskladnění brambor. Už při příjezdu je vidět, že Veselý kopec je oblíbenou víkendovou destinací, neb parkoviště se rychle plní. Zbytek cesty (cca 500m) musíte dojít pěšky. Kolem cesty už však stojí stánky, se vším možným. Trochu kazí dojem stánky s blbostma z tržnic apod., ale v jiných stáncích se jinak dá zakoupit spousta starých předmětu z půdních pokladů.

IMG_6430

Po zaplacení vstupného (80kč) mě hned udělali dobrou náladu na celé dopoledne dva staří pánové s harmonikami. Jejich písnička mi v hlavě zněla po celou dobu prohlídky. V růůůce hůůůl a na zááádech kolovrááátek….  Lalalala (video zde)

Do každé chalupy se můžete podívat. V některých se vařily bramborové placky, jinde pán vyráběl hezky po staru prstýnky. Vše samozřejmě v dobových kostýmech a pomocí starého nářadí. Fronta na placky byla až před chalupu, tak jsem jen nakoukl na panímámu a pokračoval dál.

IMG_6431

Ve stodolách byly k vidění samé staré stroje na setí, sklizeň či broušení i pár traktorů se podařilo zachránit a zrestaurovat. Škoda jen, že se nedělaly projížďky. Ovšem fronta by byla asi delší než na placky :-).

IMG_6436

To už jsem ale zacítil vůni jídla z místní staročeské hospody, klobásky, halušky nebo co tam všechno měli…tuhle frontičku jsem si už poctivě vystál a stálo to za to. Cestou k hospodě mi paní od jednoho stánku nabídla medovinu pro zahřátí, je sice podzim, ale bohužel jsem byl autem a ještě k tomu odřeným a další odření jsem nemínil riskovat. Takže nic.

IMG_6441

A zase mi jelo v lhavě „…V růůůce hůůůl a na zááádech kolovrááátek….  Lalalala.“

V jednom z posledních domků, které jsem navštívil, byla dětská dílna, kde děti si z brambor vyráběly například tiskátka a tvořily svá megadíla. Někde pomáhali rodiče, jinde děti pracovaly samy. Do práce byli však zabraní všichni. Chtěl jsem si potisknout papír s nápisem Honza na výletech, ale bylo by potřeba ještě nějaká písmenka dodělat (na to jsem si netroufnul) a taky jsem se trochu styděl 🙂 .

IMG_6424

Shrnuto podtrženo Veselý kopec svému jménu dostál. Zábavy tam je dost pro každého. Musím tam vzít babičku a dědu. Už slyším babičku, jak říká: „ To je dost, žes nás taky vyvez.

Více fotek zde – instagram

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s