RETROMĚSTEČKO

O této akci/místě jsem už slyšel, doporučovalo mi ji pár známých, že se mi tam – starýmu výletníkovi – bude líbit.“

Ahoj kamarádi, ještě výletíte, nebo už jste zalezli za pec? :-). Já v práci trochu nestíhám. Kolegové jsou nějací nervózní a šéf dvojnásob, takže se maká a jezdí a maká a jezdí. Snad se to brzo zlepší. Po minulé reportáži ze smutného místa Vás vezmu na akci, která se konala nedávno v Pardubicích a už se zde objevila jako Rychlý tip. Dnes se na ni podíváme trochu zblízka. Pardubice opět přivítaly Retroměstečko.

IMG_6759

O této akci/místě jsem už slyšel, doporučovalo mi ji pár známých, že se mi tam – starýmu výletníkovi – bude líbit. Dlouho jsem se na ni těšil a čekal, až zas v bývalých kasárnách T.G.Masaryka otevře své brány. Po zaplacení vstupného (200Kč – lístek platil na celý víkend), jsem vstoupil bránou do minulosti.

Na začátku mě a ostatní návštěvníky přivítala hasičská technika z dob minulých ale i současných. Sjeli se sem snad “všechny“ jednotky z okolí a i pár jednotek dobrovolných hasičů z přilehlých vesnic. By mě zajímalo, kdyby začalo někde hořet…to by byly manévry :-). Nejvíc mě samozřejmě oslovila stará Tatrovka. Byla krásná. Celu jsem ji prolezl. Musím pochválit všechny přítomné hasiče, jak se věnovali dětem. Pořád je někam vysazovali, troubili, chytali atd.

U čeho mé srdce zaplesalo, byla stará šlapací autíčka. Sám jsem byl hrdým majitelem červeného Moskviče a se sousedem Petrem, který měl modrého, jsme jezdili závody kolem bloku. Hned bych si do něj sedl, nemít ke dvěma metrům.

FullSizeRender

Čeho teda tady bylo nejvíc, bylo staré vojenské techniky. Auta, stany, vyprošťovací technika a dokonce tank. Ten byl teda pořád okupovanej a bylo umění pořídit fotku, aby byl alespoň trochu vidět.

IMG_6764

Bývalá kasárna ožila a byla opět plná “vojáků“…kdo neměl uniformu, jakoby sem nepatřil. Zábavný byl přechod státní hranice. Pokud jste neměli na ruce razítko z celnice, pohraniční stráž Vás nepustila dál. Přechod hranice ve videu (klikni zde ).

IMG_6528

Popisovat vše co zde bylo k vidění, je škoda. Spousta starých aut (českých i zahraničních), motorek, modelů letadel až po guláš z polní kuchyně. Nejlepší je vidět to na vlastní oči. Na více fotek se můžete podívat (klikni zde ).

Posílejte mi dál Vaše nápady na výlety.

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s