TŘI PATRA PLNÉ LOUTEK!

„…nemohl jsem to pochopit – TŘI PATRA PLNÉ LOUTEK!“

 

Čau kamarádi, jak se máte? Já fajn. Vše tak nějak najednou plyne, jak  má. V práci klídek, plním na 120% 🙂 , takže nikdo na mě neřve. Auto už mám zase jako nový a taky tak s ním jezdím. Jsem zvědav, zda mě šéf pochválí, až uvidí, že klesla i spotřeba paliva. Haha. Jo a na to bych úplně zapomněl – byl jsem s Magdou v kině!!!

 Byl jsem něco předávat v Chrudimi a cestou na náměstí jsem šel kolem krásného domu, ve kterém dle poutače se nachází magický svět loutek. To jsem si po absolvování pracovní schůzky nemohl nechat ujít, protože jakmile slyším slovo – magický – musím to vidět už od dob Copperfielda 🙂 .

IMG_6778

Buď mám na to štěstí a nebo jsou všechny recepční/pokladní milé. Paní mi opět vše (asi už po několikáté za její pracovní den) vysvětlila a nasměrovala k první výstavě. Když mi říkala, že tento dům je plný loutek až po střechu, nemohl jsem to pochopit – TŘI PATRA PLNÉ LOUTEK! Loutky ze všech koutů světa. Seznámíte se s loutkami kočovných loutkařů, rodinnými loutkovými divadly ale dokonce i s loutkami z Indonésie, Indie, Japonska, Číny, Barmy a vodní vietnamské loutky.

Hned na první expozici jsem se seznámil s vodními loutkami z Vietnamu a rovnou zde i sehrál krátkou improvizační hru s názvem – Setkání kamarádů. Na video se můžete podívat zde.

Cestou do prvního patra se ještě můžete podívat na jednu zvláštnost tohoto domu a to na studnu, která je hluboká přes 9 metrů a končí (nebo začíná) ve skále pod domem. Při jejím objevení a následném čištění v ní byly nalezeny železné předměty a keramika z období mezi 14. – 16. století.

IMG_6493

Byl jsem moc rád, když mé oči uviděli největší hvězdy mezi loutkami pocházející z Čech – mistra Spejbla a jeho synka Hurvínka. Co já se jich nadíval v televizi. V divadle jsem na nich zatím nebyl a taky se jim za to hezky omluvil. Až budu mít čas, vyrazím na ně do Prahy.

Čím jdete dál a výš potkáváte za skly opravdu loutky ze všech krajů světa. Malé, velké, obří, kašpárky, draky, rytíře, vojáky atd. atd. u některých (hlavně tedy těch z dalekých krajů) jsem si nebyl jistý, zda bych je dokázal správně chytit, natož s nimi něco zahrát. Sami jste ve videu viděli, jak na tom s loutkami jsem 🙂 .

IMG_6779

Chtěl bych poděkovat paní recepční, přišel jsem asi hodinu před zavíračkou, že to jen tak rychle proběhnu, ale někde jsem se vždy zasekl a čas rychle běžel. Nechala mě vše v klidu si doprohlédnout a zavřela asi až o 15 minut déle.

IMG_6783

Vezměte svoje děti se podívat na to, co bylo před všema těma Supermanama a Batmanama. V přízemí v dětském koutku Vám pak mohou sehrát své loutkové divadlo.

Více fotek na mém instagramu zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s