CHOVATEL RYSŮ

“Roman mi řekl, že tak za hodinku bude muset jít přichystat oběd. Poděkoval jsem, že já jíst nebudu, že mě čeká babička. On se na mě tak podíval, usmál se a poupravil svou větu – že bude muset jít připravit oběd pro zvířata. “

Ahoj kamarádi, jak se máte? Věřím, že dobře. Já už jsem dlouho nic neodřel, neponičil nebo nezvrtal, tak jsem na sebe hrdej. Je to možná i tím, že jsem nedávno oslavil narozeniny, tudíž jsem zase o něco starší a samozřejmě i rozumnější. Ale jak říká můj táta – život začíná po třicítce – takže mám ještě poslední zkušební rok před sebou :-). Ale pojďme k dnešnímu výletu. Od jednoho z Vás, jsem dostal nedávno tip, abych navštívil chovatele, který na své zahradě a doma chová taková zvířata, jako jsou třeba rysové, surikaty nebo mývali atd.

IMG_6933

Inu, řekl jsem si, že nic podobného jsem zatím neviděl a rozjel se o víkendu tam. Pan chovatel bydlí v obci Sopřeč, která je severně od Přelouče. Na internetu jsem si před tím samozřejmě zjistil na pana chovatele číslo, abych mu zavolal, zda vůbec mohu přijet, zda má čas atd. (jeho internetové stránky – http://chovrysu.hys.cz/ ). Pán byl velmi ochotný a rychle jsme se domluvili. Já sedl do auta a uháněl (v rámci povolené rychlosti :-)) do Sopřeče.

IMG_6932

Chvíli jsem tedy bloudil, ale nakonec jsem cestu k jeho domu trefil (u plechové autobusové zastávky musíte zahnout). Roman, jak se u branky představil, mi řekl, že tak za hodinku bude muset jít přichystat oběd. Poděkoval jsem, že já jíst nebudu, že mě čeká babička. On se na mě tak podíval, usmál se a poupravil svou větu – že bude muset jít připravit oběd pro zvířata. Trochu trapas na začátek no.

IMG_6940

U Romana na zahradě to vypadá jako v malé ZOO. Vše hezky upraveno, všechna zvířata měla ve výbězích uklizeno, až jsem chtěl Romana pozvat k sobě domů do mého výběhu. 😀 . Ze začátku byl ke mně trochu nedůvěřivý, neb v minulosti se párkrát “spálil“ s udavači, kteří na něj posílali kontroly apod. a já prý přijel jen s telefonem udělat reportáž. Na vše má samozřejmě povolení, ale je to přece jenom trochu “vopruz“ řešit takové věci. Ukázal jsem mu tedy svůj blog a od té doby Roman trochu pookřál a začal odpovídat na všechny moje otázky. Mrkněte na video zde !!!

Největší mazel široko daleko je jeho černobílá kočka, která se kolem mě celou dobu otírala, jako by při mém pozorování Rysů chtěla upozornit, že je tady jako taky. Následně všichni včetně kočky ( je asi zvyklá tu lidi taky provázet) přecházíme k surikatám, mývalům a kanadským veverkám.

IMG_6937

Všude kolem je cítit, že se zde zvířata mají dobře a je o ně skvěle postaráno. O to víc mě překvapilo, že se sem neplatí žádné vstupné!! Roman to nechává na každém návštěvníkovi, zda něco dá či ne. Sám si neřekne. Roman si tímto prostě splnil svůj velký sen, co měl již od dětství a rád by pokračoval dál… když mu zdraví dovolí.

více fotek na mém instagramu zde !!!

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s