aquacentrum

“Knedlíky mě táhnou trochu ke dnu, ale kraulařský záběr mých paží, mě žene kupředu.“

 

Ahoj kamarádi, jak se daří? Kolik z Vás mělo v pondělí dovču a kde jste ji případně strávili? Já ji teda měl, i když se šéf na to moc netvářil. Dnes už tedy zase lítám všude možně i nemožně a svědomitě plním úkoly 🙂 . Volno jsem si teda užil. Klasická sobotní návštěva babičky spojená s jejími, na vesnici a troufám si říci, že i v okrese, vyhlášenými meruňkovými knedlíky mi úplně rozsvítila sobotu. Naplněn k prasknutí jsem seděl na gauči a najednou mě napadlo, že musím udělat nějaký ten výlet, protože v neděli mám něco stěhovat a pondělí, úterý budu v Praze. Jak si tak přepínám programy, tak najednou je tam reportáž z nějakého aquacentra a já ještě ani nebyl v tom zrekonstruovaném pardubickém. Inu, jde se plavat. Ale až mi trochu slehne samozřejmě.

IMG_6995

Plavky, žabky, ručník a mýdlo. Vše mám. Zaparkuji auto před budovou, kde mají návštěvníci aquacentra parkování zdarma a platím vstupné. 150 korun na 2 hodiny včetně vodních atrakcí – tobogány, divoká řeka, horolezecká stěna, výřivky apod. Super! Těším se. Rychlá převlíkačka, sprcha a už skáču první šipku do místní padesátky (plavecký bazén). Knedlíky mě táhnou trochu ke dnu, ale kraulařský záběr mých paží, mě žene kupředu. Z plavání, kam jsem před 20 lety chodil shodou okolností právě sem, si pamatuji, že nádech má být na každý třetí záběr. Fajn. Jedu. No, nadechnu se popravdě 10x a dojedu to prsama. To jsou ty knedlíky no. A možná taky trochu formička 🙂 . Dám pár bazénů a jdu na ty tobogány.

!!! VIDEO ZDE !!!

Vcelku mám štěstí, neb moc lidí tady není. Asi je brzo po obědě. Fronta na tobogánech tedy není dlouhá. Beru místní nafukovačky a čekám, až na mě dojde řada. Jde to rychle. Místní semafor to řídí v pravidelných intervalech a já jezdím popředu, v leže, pozadu, točím se. Jen to je trochu pomalé. Chtělo by to rychlejší skluzavku, ale tu mají venku a tam by člověk dojel do vypuštěného bazénu a to by asi nebylo příjemné. Musím počkat do léta.

IMG_6994

Další co mě lákalo, byla horolezecká stěna hned nad bazénem, takže člověk sebou maximálně plácne jen do vody. Jak na videu vidíte, vylezl jsem to hned, aniž bych jednou spadl. Ne, kecám, párkrát jsem tam žuchnul no. Tahle atrakce mě bavila asi nejvíc. Všechny barevné tratě jsem nedal, něco jsem si nechal na příště, až nebudu tak najednej ;-).

 

IMG_6996

Pak už jen klasicky výřivka a divoká řeka. 2 hodiny utekly doslova jako voda a to jsem ani nebyl v místním welness. Už dlouho chci začít něco dělat, ale éru fitka mám už za sebou a plavání by mě asi bavilo, tak jsem si řekl, že budu přes zimu chodit pravidelně plavat. Třeba se tam potkáme…

více fotek zde !!!

Měj te fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s