Král vánočních stromků 2015

„Teď jste tedy viděli 5 vánočních stromků. Myslíte, že máte hezčí? Pošlete mi je na mou facebook stránku a já je zařadím do fotogalerie. Ten stromek, který bude mít nejvíc lajků, bude vyhlášen Králem vánočních stromků 2015.“

Čau kamarádi, jak se máte? U mě docela dobrý, jen se v práci začíná trochu stresovat, že se blíží svátky, aby se vše stihlo, dodalo a vyfakturovalo včas. No asi to znáte taky. Šéfové nervózní, jednak z časového presu cítí, že zaměstnanci najíždějí pomalu vánoční režim a tak je udržují v kondici vánočními prémiemi, co visí ve vzduchu. Já za to auto letos asi žádnou prémii nedostanu 🙂 ale kdo ví… ještě nás čeká vánoční večírek, ale pořád se neví kde a kdy. Na posledním prý zástupce šéfa vykřikoval, že končí a od nového roku jde jinam…a ještě tu je, tak se obávám, aby nějaký večírek vůbec byl. hahaha.

Dnešní výlet jsem pojal trochu jinak než všechny ostatní. Byla první adventní neděle a to samozřejmě všude po ČR se rozsvěcovaly stromky. Nafotit a ukázat Vám stromek jen z Pardubic by bylo moc jednoduchý a tak jsem si řekl, že objedu nejméně 5 míst, kde se stromky rozsvěcovaly a vyhlásím takovou soutěž  – Král vánočních stromků 2015. Budu tedy rád, když mi budete posílat fotky vánočních stromků z Vašich náměstí a následně bychom vybrali ten nej. Co vy na to?

Ještě bych rád podotknul, že jsem to opravdu stihl za jedno nedělní pozdní odpoledne. Navštívil jsem tedy stromky v Pardubicích, Chrudimi, Heřmanově Městci, na zámku v Cholticích a v Přelouči.

IMG_7107.JPG

Výlet začal samozřejmě v Pardubicích. Na Pernštýnském náměstí teda bylo narváno, jako kdyby sem měli přijet kluci z Nagana. Vůně trdelníků je všude stejně jako děsný fronty na něj, takže jsem si ho nedal, do toho z dalšího stánku zabijačkové hody, svařák atd. bych tady klidně zůstal, ale musím dál.

IMG_7108.JPG

Ostatní stromky se rozsvěcovaly v 17.hod, takže stihnout se to nedalo. Nicméně jsem i tak vyrazil splnit úkol. Další zastávka Chrudim. Mraky lidí, dětský sbor, velké promítací plátno, stánky. Zde jsem si dal teplý jablečný drink, zazpíval narodil se Kristus Pán a vyrazil směr Heřmaňák. Trdelník jsem neobjevil.

IMG_7109.JPG

V Heřmanově Městci již moc lidí nebylo, pochopitelně. Přijel jsem pozdě a většina stánkařů již měla sbaleno. Jediná fronta byla u stánku s trdelníkem, která byla tak na 15 min. Odmítl jsem čekat a v naději že jinde ještě bude, nabral jsem směr Choltice.

IMG_7110.JPG

Na choltickém zámku jsem byl rád, že jsem stihl vůbec stromek, protože tu už bylo jen jedno auto nějakého stánkaře, který dobaloval poslední krabici před odjezdem. Ale muselo to tu být fajn. Od dopoledne zabíjačkové hody, jarmark, rukodělné dílničky. Zase bez trdelníku. GRR. Poslední šance – Přelouč.

IMG_7111.JPG

Po příjezdu na náměstí v Přelouči ještě pár stánků svítilo. Teď ještě aby mezi nimi byl stánek s trdelníkem. První ne, druhý taky nic a až ve třetím, který byl za vánočním stromkem jsem dostal, no vlastně koupil, svůj vytoužený trdelník. Celý spokojený jsem šel v klidu vyfotit poslední stromek do sbírky a vydal se k domovu.

Teď jste tedy viděli 5 vánočních stromků. Myslíte, že máte hezčí? Pošlete mi je na mou fcb stránku a já je zařadím do foto galerie. Ten stromek, který bude mít nejvíc lajků, bude vyhlášen Králem vánočních stromků 2015.

více fotek z mých výletů na mém instagramu

Měj te se fajn.

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s