SLADKÉ VÁNOCE

„Babička si dala nějakou speciální kávu a už utíkala na ten patchwork či co. Vůbec jsem netušil o co jde a tak šel za ní.“

Sladké Vánoce 2015

Ahoj kamarádi, jak se daří? U mě v práci pořád stejný stres, lítaní, stres a lítání, ale snad to za chvíli ustane. Do toho mě začala bolet osmička, tak musela dnes ven, pořád to bolí jako čert. Jak taky jinak, když byl ten Mikuláš co :-). Díky, že taky hlasujete v mojí anketě Král Vánočních stromků 2015 na mých facebook stránkách.

IMG_7133.JPG

Dnešní výlet jsem si kupodivu nevymyslel já, ale moje babička. Když jsem u ní byl, řekla mi, že by se chtěla podívat do Východočeského muzea, že je tam akce, která se jmenuje Sladké Vánoce. Od pečení cukroví, přes výstavu Betlémů, patchwork (vůbec jsem netušil, co to je), tvůrčí dílny, hudební vystoupení folklorních souborů a kreativní koutky pro děti.  Řekl jsem ji, že ne že mě nechá v tom koutku a půjde pryč. Souhlasila a tak jsme vyrazili.

IMG_7127.JPG

Byla sobota dopoledne a na zámku bylo docela rušno. U vstupného byla docela fronta a já čekal, že tam budeme sami. Nikdo přece nechodí v sobotu dopoledne ven, když byl venku v pátek v noci. Mýlil jsem se. Po koupi vstupenky (30Kč) jsme se tedy vydali do muzea, kam se dostanete přes nádvoří zámku. V muzeu už bylo rušno a u každého stolu seděli děti a ručičky jim jely jak divý. Někde se vyráběli andílci, jinde vánoční hvězdy z korálků, papíru a potom ozdoby ze šišek apod. Babička si dala nějakou speciální kávu a už utíkala na ten patchwork či co. Vůbec jsem netušil o co jde a tak šel za ní.

!!! VIDEO ZDE !!!

Takže PATCHWORK – prastará textilní technika sešívání malých různobarevných kousků látek do geometrických obrazců tak, že spolu tvoří ucelené dílo.

IMG_7125.JPG

Pro mě teda nic moc zajímavého ale babičku to evidentně bavilo a usedla ke stolku, kde si to člověk mohl zkusit. Já ji tam nechal a šel se podívat na tu výstavu betlémů. Měl být mezi nimi i pohyblivý skříňkový betlém z r. 1854. Vyrobil jej Antonína Schauera z Vysokého Mýta. Bohužel jsem ho v pohybu neviděl, protože jsem přišel pozdě. Respektive přesně mezi. Na ukázku byl spuštěn v 10.15 a pak ve 14.00! Ale ještě prý bude speciálně předveden na Štědrý den.

IMG_7159.JPG

Po prohlídnutí betlémů jsem zamířil zpět za babičkou. Byla celá nadšená a prý si mám taky něco zkusit a posadila mě vedle asi osmiletého chlapečka, který vyráběl svíčku z včelích pláství, že si mám taky jednu vyrobit. Já?? No výrobek Vám neukážu, určitě byste se mi smáli ještě zítra. A to nechci :-).

IMG_7148.JPG

Hlavní že babička byla nadšená a k Vánocům se asi můžu těšit na deku sešitou ze zbytků toho co najde doma.

Mrkněte na fotky zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s