OBR

“Usain Bolt by to běžel asi 7 vteřin!“

Ahoj kamarádi, jak se máte? Chtěl jsem se Vás zeptat na něco, na co se Vás asi ještě nikdo nezeptal – už máte dárky? 🙂 Nenávidím tuhle otázku!!! Já ještě nezačal. Většinou to nechávám na poslední chvíli…ono mě vždy něco napadne. Jinak v práci pořád stejný, žádná změna. Kdo z Vás má už od pondělí dovolenou? Já teda ne, budu makat až do 23.12.! Děs! stále připomínám, že běží soutěž o Krále vánočních stromků!

IMG_7256.JPG

Dnes jsem si pro Vás přichystal takovou lahůdku. Je to výlet, kam se běžně nedostanete. Mám kamaráda, který dělá na jednom letišti a nabídl mi, jestli bych se nechtěl přijít podívat na druhé největší sériově vyráběné transportní letadlo na světě – Antonov Ruslan 124. Něco sem doručovalo a chvíli tu prý zůstane, než zase poletí dál. To jsem si nemohl nechat ujít. Bohužel jak jsem psal, moc lidí se k němu nedostane, tak se na něj můžete podívat alespoň na fotkách.

IMG_7257.JPG

Přijel jsem tedy na letiště, kde mě už kamarád čekal. Nasedli jsme do auta v barvách letiště a vyjeli vstříc obrovi. Kamarád mi mezitím odpovídal na všechny moje dotazy – (vybral jsem jich jen pár)

Kolik se do toho může naložit?

Až cca 150 tun. To znamená třeba 2-3 moderní tanky. Nebo pár helikoptér či cca 130 Fabii III. Uffff 😮

Jaký má rozpětí křídel?

Asi 73 metrů. Usain Bolt by to běžel asi 7 vteřin hahaha

Kolik takový letadlo stojí?

Něco přes 150 mil. amerických dolarů.

IMG_7254.JPG

Během našeho rozhovoru jsme dojeli ke vstupní bráně na přistávací plochu a parkoviště pro letadla. Musel jsem projít samozřejmě kontrolou. Bez toho bych se tam nedostal. Vyfasoval jsem návštěvnickou kartičku a žlutou vestu.

IMG_7255.JPG

Letadlo sem poslední dobou létá často, ale teď je tu víc dní a čeká na zakázku. Pozítří odlétá. Posledně si tu prý nechal natankovat plnou. Tak byla zábava na půl dne. Do nádrží se mu vejde cca 100 tis litrů paliva. Jedna cisterna, která mu palivo doveze, má objem 30 tis litrů, takže k pumpě na dočerpání jede 4x. Než u pumpy načepuje, trvá to 40 min, potom cesta k Ruslanovi, bezpečné připojení hadice a následné přečerpání paliva další ¾ hodina. Podotkl jsem, že si mechanici mohou alespoň dát cigárko. Haha.

IMG_7253.JPG

Bylo moc fajn vidět tohle letadlo zblízka. Je to opravdu OBR. Budete-li mít někdy šanci se na něj podívat, určitě neváhejte !!!

Více fotek na mém instagramu zde

Mějte se fajn

 HONZA

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s