Americkej motorest

“ To si to takhle jedete po é čtyřistačtyřicetdvojce, z rádia zní zrovna nějaká emerická kytarovka…“

Čau kamarádi, už jste se naladili na jarní Vánoce? Je to prostě divný…když si vzpomenu, co bylo ještě před 15 lety…Neuvěřitelná změna. Jako na jednu stranu, ono se mi alespoň líp jezdí v práci :-), ale zítra by mělo napadnout tak 20 cenťáků sněhu, aby to byly Vánoce. Sakra. Jinak jsem končil v práci až dnes (ano, vím, že někteří z Vás jste doma už od soboty, psali jste mi to jako reakci na předchozí článek, asi aby jste mě trochu zdravě pošťouchli) a svůj předvánoční výlet jsem spojil se zpáteční cestou domů, kdy jsem jel s Magdou ze Svitav.

IMG_7347.JPG

To si to takhle jedete po é čtyřistačtyřicetdvojce, z rádia zní zrovna nějaká emerická kytarovka a Magda povídá, že ještě nikdy nebyla v tom americkým motorestu u Vysokého Mýta. Říkám: „Hele bejby, tak se tam zastavíme a pozvu tě na burgra.“ Magda má smysl pro humor a odpověděla: „Tak oukej kauboji, práskni do koní!“ Popohnal jsem tedy svých asi 90 koní a za chvíli jsme už odbočovali na parkoviště.

IMG_7348.JPG

Po vstupu do “motorestu“ jste ihned vtaženi do děje. Je to paráda. Vše je stylové, tak jak má být. Stoly, barové židle a i servírky mají šaty, které známe z motorestů amerických filmů. Sedáme ke stolu a nahlížíme do jídelního lístku. Nebojte se, žádný kaťák nebo smažák tu není. Hahaha. Od amerických snídání, přes burgery až po půl kilová hovězí žebra.

IMG_7357.JPG

Vybírám si cheeseburger a Magda suverénně ty žebra. Půl kila? Si blázen? J:-) Obsluha musím říci, je rychlá. Pití na stole hned a na vaření jídla snad mají v kuchyni 30 lidí, protože to šlo za chvíli potom. Ne, nebyli jsme tam sami. Je ale pravda, že plno neměli.

IMG_7359.JPG

Já byl po burgru plnej, Magda taky žebra vzdala nějak v půlce, že už nemůže, tak si to nechala zabalit. Když odstrčila talíř, spatřila nabídku dezertů a tam lívance s javorovým sirupem. Prý nejde odsud odejít, dokud si nedá tuhle klasiku. Střih. Lívance na stole a Magda nadšená, že takhle si to představovala. Střih. Lívance byly najednou fuč. Ona to opravdu snědla!! A tuším, že by si je dala ještě jednou, kdybych tam nebyl já a další lidi kolem. Haha.

IMG_7358.JPG

Já osobně jsem odjížděl spokojen. Jediný co mě chybělo k dokonalosti, bylo moje oblečení. Příště přijedu s umazanou kšiltovkou, kostkovanou košilí a prošoupanýma džínama. Sednu na bar, dám pořádnou snídani a zaleju to kafem. Už se těším.

IMG_7331.JPG

Více fotek zde

Užijte si Vánoce, přeju Vám hlavně klid a zdraví.

Mějte se

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s