Bukova hora

“S jejich sloganem – Tady to miluju – se každopádně ztotožňuji.“

Čau kamarádi, máte se? Mně ten čas nějak děsně letí. Už je půlka ledna a já mám jakoby ty vánoce, byly minulý víkend. Děs. 😮 V práci inventura, stress a já čekal na začátek roku pohodičku. No nic. To se holt poddá. A když to bylo v práci takový, tak jsem si hned vybral první den dovolený. Na horách přituhlo a já nevydržel čekat a jel si zajezdit (jak jste mohli vidět na mém facebooku). Bylo to tedy draze vykoupeno brzkým ranním vstáváním, ale za tu skoro prázdnou sjezdovku to stálo (viz. foto a video). Vydal jsem se na Bukovu horu. Nerad jezdím na místa, kde jsem byl už 20x, ale tady ještě nikdy, tudíž má zvědavost byla hoooodně velká.

IMG_4446.JPG

Ski areál Bukova hora leží asi 8km jižně od města Králíky. Mrknul jsem na jejich stránky, abych jako věděl, co mě čeká. 8000 metrů sjezdovek, 2 snowparky a věc kterou bych vypíchnul nad ostatní – vyhřívaná uzavíratelná lanovka, tudíž na cestě na kopec mi nebude zima. Juhůů.

bukova_hora-cenkovice2014.jpg

 !!!! HD VIDEO ZDE !!!!

Pohodová cesta, hezký příjezd, velké parkoviště…proč jsem tady nebyl už dřív? 🙂 Oblékl jsem si zbytek věcí na prkno a šel k pokladně zakoupit celodenní skipass (ten si teda můžete zakoupit i on-line). Cena za celodenní ježdění pro dospělého je 600 korun, což mi přijde v pohodě (+ se platí 200korun jako záloha na kartu a pro ty, kdo si zaplatí lyžařskou školu, je skipass zdarma. Což je taky fajn.) Po té už jsem doslova vyběhl pár schodů k vleku a nasadil prkno.

IMG_4445.JPG

Počasí bylo trochu zatažený, ale velmi rychle se vybralo a začalo z modrého nebe svítit. U turniketů doslova žádná fronta, takže hned šup nahoru a obdivovat panoramata.haha. To je dost, že jsem se taky někam vyvezl na hory. Na ježdění jsem se těšil jako malej už od podzimu. Nahoře se ihned zapínám a pádím dolu. Hezky upravená sjezdovka, krásný výhled do údolí. Nemám slov. Přijíždím dolů a hned zas nahoru. Takhle to jde celé dopoledne a lidí pořád není moc, aby mi to ježdění otrávili.

IMG_4449.JPG

Na dětské sjezdovce se mezitím konaly nějaké závody., takže rodiče byli asi fandit a jezdit půjdou později. Toho jsem musel samozřejmě využít a nasekat těch jízd co nejvíc. 🙂 Bůh ví, kdy se zas takhle urvu z práce a ve všední den si půjdu zajezdit.

IMG_4451.JPG

Jakmile jsem tedy uspokojil svoji jezdeckou chuť, ozval se prázdný žaludek. Namířil jsem si to do místní restaurace. Už mě ani nepřekvapilo, že je nová, protože dnešní den tady mi prostě vychází, tak jak má. Výběr velký, ale na první kolo to vyhrály borůvkové knedlíky. Smažák dám až jako sváču. Haha. Byly tedy výborné a po chvíli oddechu jsem šel zase samozřejmě jezdit. Slunce pořád svítilo a já ty jízdy sekal jak Baťa cvičky. 😀 Po nějakém čase teda ta sváča a pak svařák v místním baru u sjezdovky.

IMG_4437.JPG

Musím říci, že jsem si to tady užil maximálně a doufám, že teď přes zimu budu mít do tohoto kraje hodně pracovních cest 😉 S jejich sloganem – Tady to miluju – se každopádně ztotožňuji.

Více fotek na mém instagramu

 MĚJTE SE FAJN

HONZA

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s