SKI AREÁL DOLNÍ MORAVA

“Jako sjel jsem to, ale se staženejma půlkama.“ 🙂

Ahoj kamarádi, vždy se Vás na začátek ptám, jak se máte…a pak mi do zpráv na facebook píšete, že nic moc, hodně práce, děti zlobí a že na výlety nemáte moc času… děti dejte k babičkám a dědečkům, vemte si v práci den volna a někam vyražte. Naberete nový síly, nasajete čerstvej vzduch a s elánem se vrátíte. Já toho mám taky v práci nad hlavu…to se nebojte, že jste v tom sami.

IMG_4796.JPG

Dnešní výlet je o místě, kde jsem už jednou byl, ale v létě. Dolní Morava. Slíbil jsem, že se sem v zimě vrátím a tak jsem taky udělal. Zima tedy začala trochu později, ale začala (i když teď to vypadá, že už skončila). Sněžná děla se do toho opřela a z nebe taky něco napadalo. Hřích sedět doma. Obvolal jsem pár kamarádů, kolegyni Magdu a vyrazili jsme poměřit síly s místní sjezdovkou.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Po zaparkování auta (zadarmo), jsme koupili celodenní skipasy. Cena za jeden je příjemných 670 korun + 100 záloha na kartu. Žádný zdržování selfíčkama (z toho byla nejvíce zklamaná Magdička) a podobnýma blbostma a šup vzhůru.

IMG_4800.JPG

Nedávno zde otevřeli Stezku v oblacích. Šel bych na ní hned, ale měli jsme zataženo, takže výhled by nebyl nic moc. Ale pohlídám si počasí a až bude slunečno, hned tam jdu. Ale asi spíš v létě, takže pokud tam budete dřív než já, pošlete mi nějaký fotky, ať vím, na co se těšit.

IMG_4801.JPG

Na Dolní Moravě jsou dva velké areály, tudíž se lidé rychle rozptýlili a fronty jsme neměli velké. V den našeho příjezdu zrovna poprvé otevřeli i jejich černou sjezdovku. No my blázni samozřejmě jsme hned mazali na ní. Poslední dny tam pekelně mrzlo a nebyl to teda žádnej med. Jako sjel jsem to, ale se staženejma půlkama. 🙂

DolniMorava2010_mid(2).jpg

Jezdíme, jezdíme…a začal se blížit čas oběda. Jelikož jsme byli většinu času na sjezdovce 2 (SněžníkA) a 4 (Slamník), tak na oběd jsme zamířili na horskou chatu Slaměnku, která je právě kousek od Stezky v oblacích. Počítejte s mírnou přirážkou u cen než v “údolí“, ale za ty panoramta a atmosféru to stojí. 🙂

IMG_4804.JPG

Lesními cestami můžete projíždět do vedlejšího areálu U Slona, kde je to ideální na jízdy s dětmi (modré sjezdovky) a když si chcete trochu oddychnout u ježdění a změnit prostředí.

IMG_4769.JPG

Den nám rychle utekl a jak se říká, s tou „předposlední“ jízdou jsme nikam nespěchali. Nechali jsme ostatní návštěvníky odjet, až Slamník byl jen náš (úplně nejvýš kam se tady dá vlekem dostat). V ten moment nám patřil celý areál…nikde nikdo. Klid. Jen my a hory. Úžasný. Po opatrném sjezdu jsme ještě zapluli do hospůdky dole a dali svařák a řidič, tedy já, horkou čokoládu. Dolní Morava stojí za to !!!

Více fotek zde na mém instagramu

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s