SKI AREAL HLINSKO

Ahoj kamarádi, jak to šlape? Někteří z Vás si vzali mé rady k srdci a údajně šoupli děti k prarodičům. Někdo prý dokonce na celý víkend. Tak to má být. Ať si je dědečkové a babičky hezky užijou. 🙂 Já v práci vystavil špatně jednu fakturu, přidal jsem jednu nulu, tak se hned žhavily dráty. Pochválen jsem nebyl. No rychle se to vysvětlilo a jedem dál.

IMG_7817.JPG

Dnes Vám vezmu do Ski areálu Hlinsko. Byl jsem tam v sobotu a se mnou byla samozřejmě Magda, ale vytáhnul jsem na první lyžování svoji maminku. Ráno jsem za ní přišel, že za půl hodiny odjíždíme a ona byla nakonec připravená rychleji než já. A to jsem o tom věděl, že někam pojedu. 🙂

 !!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Cestou jsme nabrali Magdu a vyrazili směr Hlinsko. Z Pardubic to je nějakých cca 40km, takže prakticky za rohem. Jsem si říkal, co může být za ski areál na úpatí Českomoravské vrchoviny….tam snad pořádný kopec nemůže být a ještě k tomu se sněhem. No zvědavost byla veliká. Cesta uběhla rychle (jelo se samozřejmě dle předpisů). Až na to bloudění v samotném Hlinsku, neb ukazatel na ski areál byl celou posádkou auta přehlídnut a tak jsme jeli po čuchu. Ke sjezdovce jsme zdárně dorazili, zbývalo jen přejít kovový mostek přes Chrudimku.  Ale vzdálenost byla stejná, jako kdybychom to nechali na parkovišti (to je zde ZDARMA, takže žádný trik neplatit parkovné to nebyl) 🙂

IMG_7818.JPG

Na to, že byla sobota ráno, lidí moc nebylo. Takže šup pro skipas  a na vlek. Jelikož jsem již měl odpoledne jiné plány, koupili jsme si každý jen na 2 hodiny za 180 korun. To je více než dobré za ježdění bez čekání. Nahoru a dolu… nahoru a dolu. Paráda. Sjezdovka není samozřejmě tak dlouhá jako ve větších střediscích, ale je plně dostačující. Jsou zde 3, nebo teda 4, ale ta jedna je zelená – výuka pro nejmenší. Je zde modrá, červená a černá. Červená je nejdelší (500m) a její zajímavostí je to, že je přemostěná přes silnici. Poměr cena výkon je fajn. Za mě říkám, že na celodenní ježdění to není. Ty dvě hodiny mi bohatě stačily, protože pak kolem 10 se už začali valit lidi.

IMG_7816.JPG

Co je ale velké plus tohoto areálu je to, že je to tu zaměřené pro děti. Nejsem znalec, ale výuka lyžovaní pro nejmenší je tu hodně oblíbená. Bylo plno. A děti nadšené. Rodiče si udělají pár fotek, videí a jdou si sednout do místního baru/hospody nebo zajezdit.

IMG_7820.JPG

Jak jsem říkal, nemá cenu to tu porovnávat s velkými areály, ale na dopoledne si zajezdit to bylo ideální.

Více fotek na mém instagramu zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s