Betlém

“je zde i prodejna hudebních nástrojů s funkčním orchestrionem“

Ahoj kamarádi. Daří se Vám? To to ale rychle běží…venku to vypadá, že jaro už je za námi a skočili jsme rovnou do léta. Takhle by to už mohlo ale vydržet co? 🙂 Hned se mi líp po těch služebkách líp cestuje…okýnko dole, sluníčko…komu se tohle nelíbí.

IMG_8642.JPG

Vždy když jsem jel přes Hlinsko, tak jsem se chtěl stavit v místním Betlémě. Nečekejte Ježíška, Pannu Marii apod. Je to soubor lidových staveb, které byly postaveny v druhé polovině 18. Století…je to něco jako na Veselém kopci (o Veselém kopci více zde). A jelikož se mi na Veselém kopci líbilo, rozhodl jsem se navštívit i Betlém.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Čemu jsem ale vůbec nevěřil, bylo to, když mě navigace vedla do centra města. Čekal jsem něco někde za městem a ono to je přímo v centru. Jakoby samotný Beltém byl centrum Hlinska. Takže se neplatí ani žádné. Maximálně pokud si domluvíte prohlídku, kdy se podíváte i dovnitř budov. V tyto dny zde probíhá výstava Velikonoce na Betlémě.

IMG_8645.JPG

Výstava trvá do 10.4. tudíž na ni máte ještě pár posledních dní. Pokud si objednáte prohlídku, tak jsou ceny takové – 45 dospělý / 30 děti-ztp /120 rodinné.

IMG_8644.JPG

Co se mi ale na Betlému líbí je to, že domy jakoby jen nestojí a neukazují svoje stáří, ale jsou normálně dále využívány k různým činnostem. V jednom sídlí informační centrum, jinde se konají akce pro školy a širokou veřejnost, v dalším je stálá expozice masopustních masek z Hlinecka. Pokud by se někomu zachtělo si zakoupit nějaký suvenýr z tohoto výletu, je v jednom z domků i stylový obchůdek s názvem Bylinka, ve kterém to voní jako na rozkvetlé louce. Přesně tak si představuju chaloupku nějaké hodné babičky z pohádky, která má na vše lék. A co mě dostalo opravdu hodně je, že je zde i prodejna hudebních nástrojů s funkčním orchestrionem. 😮

IMG_8646.JPG

V létě se tu prý pořádají různé kulturní programy, takže o zábavu je zde skvěle postaráno. 🙂

Více fotek zde

Mějte se

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s