Parkur u Chrudimi

„Někdy se holt vyplatí jet jinudy…“

Ahoj kamarádi, jak se máte? Trochu jsem to s tím jarem přechválil co…hned druhý den po mé poslední reportáži teplo zmizelo a začalo pršet. Sakra. Pěkná studená sprcha. No nic, teď už ale zase hlásí změny, tak se nechme překvapit. Já mám v práci nějaký klidný období. Nic se nekazí, vše tak nějak parádně jede. Jsem za to samozřejmě rád. Daří se Vám taky v práci? 🙂

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

To jsem se posledně vracel z výletu a v Chrudimi si řekl, že nepojedu, kudy mě vedou cedule, ale že to zkusím jinudy. Občas se to vyplatí, což se mi vzápětí potvrdilo. Najednou vedle cesty vidím, jak na poli stojí dost aut s přívěsy na koně a o kousek dál ve výběhu připravují překážky apod. No neváhal jsem a ihned jsem zastavil.:-)

IMG_8750.JPG

Bylo mi hned jasné, že to nejsou nějaké velké závody, ale pro mě, jako pro absolutního parkurového analfabeta to něco velkého bylo. 🙂 Z koní mám respekt a občas i strach. Přijde mi, že jsou jeden velkej sval, který když si zamane, tak si udělá co on bude chtít a jedno kdo na něm sedí nebo stojí vedle.

IMG_8752.JPG

Jak jsem řekl, vůbec těm závodům nerozumím, ale jelo se několik kategorií. Samozřejmě na čas a pochopil jsem, že trasu si snad určovali sami a jen některé překážky měli jasně dané, co musí závodnice skočit. Takž kumšt bude v tom si rychle naplánovat trasu a  koně tam navést.

IMG_8753.JPG

Nejvíce fanoušků zde měli závodnice z místní zemědělské školy, která prý provozuje jezdecký klub. Takže o povzbuzování a fandění nebyla nouze. 🙂 Po skončení jedné kategorie se všichni sešli u místního stánku na občerstvení a rozebírali každou jízdu. Organizátoři mezitím zvedli překážky a šla se jezdit vyšší kategorie.

IMG_8754.JPG

Na závěr musím říci, že se nikomu nic nestalo. Někdy se holt vyplatí jet jinudy, něž Vám někdo říká a třeba zažijte něco, co jste nečekali. Já jsem si to užil. 🙂

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s