LITOMYŠL

Ahoj kamarádi, jak se máte? Týden uběhl jako voda co. Já se nestihl ani otočit a je tu zase středa. V práci to teď pohoda moc není, lítám jako blázen, tak proto mi to asi rychle utíká. Co vy? Stíháte všechno? Já byl dokonce i na prvních koncertech pod širým nebem. Přes den super , ale večer ještě parádní kosa. Jelikož jsem vždy řídil, nemohl mě zahřát alkohol jako moje kamarády, co kolem pořád poskakovali. 🙂

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Je tu tedy opět středa a s tím spojený můj další výlet a nebo můj tip pro Váš výlet. Dnes Vás vezmu na jeden z nejhezčích zámků v Čechách a to zámek v Litomyšli. První zmínka o tomto zámku je prý z roku 981 a to v Kosmově kronice. Je to už trochu dýl, co jsem ze školy, ale pamatuji si, že o Kosmově kronice jsme se učili. V hlavě mi nějaká vzpomínka na ni zůstala a tak je to asi něco důležitého 🙂

IMG_8918.JPG

Zcela náhodou se na chvíli vybralo počasí a vylezlo i sluníčko, takže výlet byl o to hezčí. Když jsem přijel na zámek, zrovna v jednom křídle probíhal svatební veletrh. Jelikož jsem tam byl s Magdou, tak mi bylo jasný, že se tomu nevyhnu. 🙂 a taky ne.

IMG_8922.JPG

Pro chlapa prostě samý bílý šaty, dorty, prstýnky a výzdoby. Já bych to měl prolítnutý hned, ale to víte, že ženská si to vše chce pořádně prohlídnout a tím víc, když to má ještě před sebou. Co se mě ale moc líbilo, byla výstava starých svatebních šatů a u každých byla vždy dobová fotka z nějaké svatby, kde ten model šatů byl.

IMG_8919.JPG

Poté (asi po 2 hodinách) jsme se přesunuli na nádvoří, kde proběhlo vítání jara za účasti dětského pěveckého sboru. V tu chvíli se nádvoří zaplnilo jak rodiči, tak nějakým korejským/japonským zájezdem a fotilo se o 106. 😀 Na zámek jako takový se musím vrátit a pořádně ho projít, protože jsme pak už spěchali domů a já nenavštívil zámecké zahrady.

IMG_8921.JPG

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s