Afrika za rohem

Ahoj kamarádi, jak se máte? já jsem se teď o víkendu trochu decentně takzvaně sundal. Byl majáles a poprvé byl v pátek a v sobotu. Tak si umíte asi představit, že to bylo velký a tím pádem úplně zabitá neděle. Naštěstí nebylo vůbec hezky a nedalo se moc venku sportovat. 🙂

IMG_9100.JPG

I tak jsem ale nechtěl jen neděli doma proležet a proflákat a na internetu zapátral, kam bych se mohl jet podívat, protože středa se blížila a já díky majálesu neměl žádný výlet za sebou. Vzpomněl jsem si, že když mi bylo asi 8, můj děda mě vzal do Holic do muzea doktora Emila Holuba (odkaz). Nic víc si nepamatuju. Jen ten dům zvenku a ještě že děda dostal cestou zpět pokutu za rychlou jízdu díky mě a mým bratrancům, ale to už je jinej příběh. 😀

!!!!! VIDEO ZDE !!!!! 

Vyčkal jsem, až bude po obědě a sedl do auta. Holice jsou asi 20min klidný jízdy za Pardubice, takže to bylo v pohodě. Dál bych nedojel. 🙂 Muzeum jsem vcelku rychle a pohodlně našel. Před muzeem je zdarma fajn velký parkoviště.

IMG_9103.JPG

Vstupné činilo tuším asi 40 korun + 20korun za povolení natáčet. Hned se mi začaly vybavovat některé útržky z minulosti, ale už to tu samozřejmě prošlo nějakou přestavbou.

IMG_9102.JPG

První prakticky co potkáte, je vycpaný buvol. Zvíře doslova velký jako kráva. 🙂 Když jsem se mu díval zblízka do oka, tak jsem čekal, kdy jen mrkne a já se leknu. Dále jsou zde vyobrazeny různé etapy života cestovatele Holuba a dobové předměty, dopisy atd.

IMG_9104.JPG

V temné místnosti vedle hlavního sálu můžete shlédnout zajímavý dokument, který vypráví o celém životě Dr. Emila Holuba, jak se k cestování dostal, jaké měl z počátku potíže, co vše viděl a zažil. Když si člověk uvědomí v jaké době on cestoval a ještě k tomu do tenkrát neprobádané Afriky….musí smeknout klobouk, protože do většiny míst se bych se nedovážil ani dnes.

IMG_9105.JPG

Návštěva muzea určitě stojí za to. Když bude venku hnusně, tady se určitě zabavíte. 🙂

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s