AVIATICKÁ

Nazdar kamarádi, jak se máte? Doufám, že fajn a nezapomínáte taky výletit. Doma můžete být, až budete starý. Já nějak nestíhám a nevím, kde mi hlava stojí. Ale co jsem stihl je Aviatická pouť, která se konala na pardubickém letišti. 🙂

IMG_9291.JPG

Nikdy jsem nechápal ty davy lidí, co mířili ve vedru na letiště koukat na letadla, která lítaj asi kilák na zemí. 🙂 Co z toho můžou mít. A rok se s rokem sešel a já tam byl poprvé taky. Jestli si pamatujete můj výlet jménem Obr, tak víte, že mám na letišti kámoše, který mi teda zařídil lístky, takže jsem nic neplatil, ale vstupný prý nebylo nikterak vysoký.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

No vedro se v neděli čekalo velký a tak jsem vyrazil už radši dopoledne. Lidí už bylo dost, ale pořád se to v pohodě dalo. Moderátorem byl Martin Veselovský, jehož hlas jsem poznal z repráků a kterého mám jako moderátora rád. Nebude to asi žádná sranda celý den takto mluvit a komentovat co se děje na obloze.

IMG_9292.JPG

Byl jsem moc rád, když jsem viděl a hlavně slyšel stíhačku Jas-39 Gripen. To je teda neskutečnej mazec. Randál a rychlost. Neuvěřitelný. Člověk by se pořád koukal jak to kolem Vás těsně nad zemí prosviští a narve to kolmo vzhůru až tak vysoko, že se Vám ztratí. Vidět to je teda zážitek. 🙂

IMG_9293.JPG

No letadel tam bylo samozřejmě nepočítaně. Od těch nejstarších až po ty právě nejnovější. Letadla z první světové války, pak letadla z 2. Světové války (jako samozřejmě hlavní hrdina bitvy o Británii Spitfire a nebo proudový Messerschmitt, kterého Němci stihli nasadit až ke konci války). Našlo se i pár helikoptér a u toho už nechápu ty akrobatický věci vůbec. Jak se může s tou helikoptérou týpek prakticky otočit, padat apod.

IMG_9294.JPG

Musím uznat, že podívaná to je zajímavá a veřejně se omlouvám lidem, o kterých jsem si myslel, že jsou blázni. Příští rok jdu zase. Co vy?

IMG_9295.JPG

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s