Kladrubští koně

Ahoj výletníci, opět je tu středa a s ní spojený další můj tip na výlet. Teď, jak je hezky, se výletí jedna báseň co 🙂  
Kdo by neznal kladrubský koně. Co já už o nich slyšel…jak jsou úžasný…unikátní…naše bohatství. Údajně i britský princ William s princeznou Kate dostali k jejich svatbě koně z místních stájí. Další zajímavostí je, že kladrubáka nesmíte skřížit s čím chcete, jsou na to přísná pravidla.

  
Já se o víkendu sebral a vydal se tedy do Kladrub nad Labem, kde koníci bydlí. O víkendu tam byla akce, kde byl k vidění dánský královský kočár, který právě tahají kladrubští koníci. Čekal jsem pár lidí a nějaký stáje. Ale po příjezdu na místo jsem zůstal v němém úžasu. Parkoviště narvaný, auta stála i na krajnicích. Byl jsem překvapen, jak moc je to tu oblíbené místo.

  
Po zaplacení vstupného jsem se již ocitl v samotném areálu. Hned po příchodu je vidět, že se tu koníci mají krásně. Všude čisto, jemnej píseček, na kterém by se moh hrát i volejbal teď na olympiádě v Riu. 🙂 Hned Vás samozřejmě upoutá velká aréna, kde se konají předváděcí jízdy apod.

  
Ale to nejlepší je k vidění ve stájích. Ty koně mají opravdu něco do sebe. Tak jinak na Vás i koukaj. Jako by věděli, že nejsou jen obyčejný koně, ale že jsou něco víc a všichni je chtějí vidět. Každý má svoji stáj se svým „šlechtickým“ jménem. Nejvíc se mi líbilo Generalissimus Altessa XLII. To je parádní jméno co. 🙂

  

Doporučuji návštěvu!!!

Mějte se 

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s