muzeum Vysoké Mýto

Ahoj kamarádi, už jste upečený a opálený? Přišlo mi pár fotek, jak výletíte i na jinejch kontinentech…dělat takový třeba výšlapy na sopky apod. musí být paráda. Ale v Čechách je poslední dobou taky jako někde na sopce. Takže jsme na tom skoro stejně. 🙂

IMG_9842.JPG

Cestou domů z jedný služebky jsem se stavil na zmrzlinu za kamarádem ve Vysokém Mýtě. On ví, že mám rád motorky, ale že jsem po*era si nějakou pořídit a tak mi řekl, že v místním muzeu je výstava Pošta jednou stopou. Od toho vtipného starého kola – s tím velkým kolem v předu – přes staré motorky až po moderní elektrokolo. 🙂

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

No neváhal jsem dlouho, šáhl do kufru pro kameru a šel natáčet. Vstupné bylo jen 30 korun a mohl jsem kamkoliv. Z venku se to muzeum zdá jako malý domek, ale mají zde najednou snad 5 výstav. Tu poštu, pak nějaké veterány (k těm se v budoucnu vrátím) a nebo si můžete zkusit umlít vlastní mouku.

IMG_9747.JPG

Jediné smutné bylo, že jsem nemohl na výstavě o poště vše vyfotit. 😦 Paní na recepci byla hodná, že zavolala panu řediteli muzea, který mi řekl, že mají dohodu s Národním technickým muzeem o zákazu focení zapůjčených exponátů. Prozradil mi však, že 2 motocykly jsou od soukromých sběratelů a ty je možné fotit dle libosti. Je to velká škoda. Ty stroje jsou opravdu nádherné. Alespoň máte důvod tam případně o prázdninách vyrazit. Výstava trvá do 4.9.2016 !

IMG_9843.JPG

V další části muzea – takový domek ve dvoře – je tak trochu nastíněna historie karosárny Sodomka (o té bude právě řeč v jedné z mých dalších reportáží).

IMG_9844.JPG

Ps: Jo a ten chleba z tý mouky co jsem udělal, bych asi nejedl 😀

Více fotek z mých výletů zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s