Karosárna

Ahoj kamarádi, jak se máte? Léto nám už asi skončilo. Já si zateplil pláštěnku a jezdím po výletech i tak. Haha. Dost Vám závidím ty Vaše dovolený někde v teple. Podle fotek jste se asi rozhodli mě naštvat, což se Vám dobře daří. 🙂 …ale víte co? Já Vám to přeju. Užívejte si a až se vrátíte domů, doufám, že třeba vyrazíte i na výlet dle mého cestovatelského blogu.


Nedávno jsem byl v muzeu ve Vysokém Mýtě a v té reportáži jsem se zmínil, že se do Mýta ještě jednou vrátím. Kousek od muzea, je ještě jedno. Vstup je tedy z náměstí, ale je to tak max 3 minuty chůze. Je to muzeum karosářství. Vůbec nechápu, že jsem tam už dáááávno nebyl.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Základní vstupné bylo 60 korun + 20 korun za focení (Co bych pro Vás neudělal) 🙂 Po vstupu do hlavní místnosti jsem si říkal, že je to docela dost peněz za jedinou místnost, ale pak se objevilo schodiště do dalšího patra (stejně velká expozice jako v přízemí) + vstup do dlouhé chodby, ze které je přístup asi do 6 místností a každá je zaměřená na něco jiného (plechařina, potahy apod).


Nevím, jak pro holky/ženy (při mé návštěvě jich tam bylo dost), ale pro chlapy a pro mě osobně, to je krása. Nablejskaný veteráni, ukázky jak se co dřív dělalo, že vlastně každý auto bylo ručně dělaný (tedy originál). Základem byla dřevěná konstrukce, na kterou se plechy pak přidělávaly. To nám už s moderními auty vůbec nedochází.


Celé muzeum je nově a krásně zrekonstruované! Takhle kdyby to bylo všude… další výstava, na kterou jsem tedy nešel, je Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého. Na tu mi už nezbyl čas, ale věřím, že to konce prázdnin to zvládnu. 🙂


   

      VÍCE FOTEK ZDE

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s