CIHELNA 2016

Ahoj kamarádi, léto je zpátky…Hurá! Hurá ! Hurá! Snad to i chvíli vydrží…doufám. Rád bych ještě někam k rybníku (samozřejmě až po pracovní době). 🙂

IMG_0398

O víkendu proběhla v Králíkách přímo obří akce – Cihelna 2016. Kdo náááhodu neví oč jde, tak koncem srpna se již po více než 15 let koná vzpomínková akce se zaměřením na vojenskou historii a techniku z minulého století. Program je více než bohatý, protože na své si přijdou i vyznavači moderní vojenské techniky. Ale vše popořádku.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Bál jsem se, že bude klasicky lejt a z výletu bude radost poloviční. Ale naštěstí umí naši vojáci poručit větru dešti a bylo krásně. 🙂 Proto se i sešlo mraky lidí. Všechna parkoviště plná. Byla to má první návštěva této akce, ale hned mi došlo, že je tato akce více než oblíbeným výletním prázdninovým místem. Vstupné činilo 90 korun pro dospělého a např. rodinná vstupenka za 400. Nic hrozného za tolik zábavy v krásné přírodě.

IMG_0399.JPG

Králická oblast je známá svými bunkry-pevnostmi, které byly vybudovány před 2. Světovou válkou. Do bunkrů Vás vezmu někdy jindy, je to škoda dát do jedné reportáže. Ty bunkry-pevnosti si zaslouží svůj vlastní prostor, protože jsou neuvěřitelný.

IMG_0407.JPG

Akci Cihelna 2016 oficiálně zahájil “nějaký“ generál (pardon, jméno mi vypadlo) společně s paní starostkou Králík a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Poté se ozvala opravdu velká rána a kopec se zahalil do červenomodrobílého mraku dýmu. Následoval přelet stíhaček Jas 39 grippen, které nad areálem udělaly 3 velká kolečka a nakonec i zamávaly na rozloučenou křídly a zmizely hned v dálce.

IMG_0406.JPG

Hlavním historickou ukázkou Cihelny 2016 byla bojová akce s názvem –  Tam kde neustoupili….těžký návrat do vlasti! V ní se objevilo několik tanků (německý Tiger nebo ruské T39), obrněných vozidel s kulomety a desítky vojáků (čti nadšenců z vojenských klubů). Střílelo se o 106, nálože a granáty bouchaly a ztráty na obou stranách byly značné, ale potom přeci jenom vyhrála ruská armáda nad prchajícími Němci.

IMG_0409.JPG

Tato akce patří mezi největší akce vůbec u nás a proto byste si ji příští rok neměli nechat ujít. Já tam budu určitě, protože jsem si díky velkému zájmu nemohl sednout do bojové helikoptéry, kterou jsem měl donedávna u našich v pokoji na zdi.

IMG_0400.JPG

!!!!! FOTKY ZDE !!!!!

mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s