Stezka v oblacích

Ahoj kamarádi, jak se máte? Mně se teď nějak daří a svět kolem je veselej. Snad to vydrží co nejdýl. Díky Radimovi za fotku z Karibiku (nezávidím ti to tam – buuuuuuu) a Katce za fotku z Dolní Moravy ze Stezky v oblacích, kde jsem náhodou teď byl. 🙂

image2.jpeg

Jak jsem již prozradil, dnes to bude o novém cestovatelském fenoménu pardubického kraje  – Stezka korunami stromů na Dolní Moravě. Již dlouho to bylo mým místem, kam jsem se chtěl jet podívat. Vyšlo to hezky na konec prázdnin. Asi to tak mělo být, že mi léto skončilo právě tímto výletem. 🙂

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Tento výlet byl pojat jako opravdu odpočinkový, tudíž žádný dlouhý výstup nahoru a pak dolu, ale hezky pěkně lanovkou a kochání se okolím. Je to tedy poněkud dražší (vstupenka a lanovka tam i zpět – 350,- dospělý), ale stojí to za to. Hezké výhledy začínají až ve druhé části kopce, kdy se před Vámi celé údolí otevře.

image4.jpeg

O Stezku je opravdu hodně velký zájem. Všude plno lidí. Kolem lítaj děti a všudypřítomný křik rodičů připomíná věkové a vytrvalostní rozdíly mezi nimi. Na Stezce cestou vzhůru je spousta atrakcí a zajímavých informací, které zabaví opravdu všechny. A to nemluvím o výhledu.

image3.jpeg

Když se na to podívám jako chlap, musím říci, že to je úžasná stavba. Ty trámy, železné nosníky, traverzy atd atd. No je to úchvatný dílo, které stojí za návštěvu a obdiv.

image5.jpeg

Úplně nahoře jsou dvě super věcičky – ta první je natažená síť, přes kterou můžete projít a pod Vámi je přes 50 metrů vzduchu a tvrdá země. Některý ženský to nedaly a jen stály na okraji a křičely na svoje děti ať se koukaj k nim vrátit. 😀 a tou druhou je tobogán. Fronta na něj byla ale tak velká, že jsem to radši vzdal a šel si sednou na zahrádku chaty/restaurace Slaměnka, která je hned vedle lanovky.

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s