U Zběhlíka

Ahoj kamarádi, jak se daří? Už se připravujete na zimu? Je potřeba se pořádně obalit a udělat si tučné zásoby. 🙂 Já tedy už začal a vzal jsem to pořádně….

IMG_1141.JPG

Nedávno se ke mně dostala informace, že kousek za Litomyšlí je restaurace, které jeden drsnej šéfkuchař udělil ve svém pořadu tři hvězdy – tedy maximální možný počet. Inu, zima volá, zásoby nutno dělat, tak jsem s Magdou vyrazil.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Restaurace a pension U Zběhlíka se nachází v obci Čistá kousek za Litomyšlí. Obec Čistá je vcelku hodně dlouhá, takže nepropadejte panice jako já, že už jsem to určitě musel přejet 🙂 a vydržte. Před restaurací je parkoviště, které bylo skoro plné.

img_1157

No jo, tři hvězdy jsou tři hvězdy a spousta lidí to chce asi zkusit. Okolí je moc hezký a samozřejmě jako jméno obce čistý.

IMG_1145.JPG

V areálu se nachází skoro taková malá zoo českého venkova. Od koziček, přes divoká prasata, ovečky až po kravičky (viz. video). Malá procházka před jídlem je příjemná a člověk se těší ke stolu. Po příchodu do restaurace se Vás samozřejmě ujme číšník a odvede Vás k volnému stolu (mají hodně rezervací). A tady začíná to pravé dobrodružství… 🙂

IMG_1155.JPG

Jako předkrm jsme si dali tataráček, poté přišla na řadu rajčatová polévka (nikdy jsem si nemyslel, že takové polévky budu dobrovolně jíst). Jako hlavní chod jsem si objednal hovězí biftek a Magda zvolila na doporučení obsluhy hovězí žebírka (jsou prý daleko méně k sehnání, většinou se podávají vepřové). Na závěr musela samozřejmě přijít sladká tečka v podobě čokoládového fondánu. Mňam !!! 🙂

img_1147

Jídlo bylo opravdu výborné. Sám bych to lépe neuvařil. Cena za večeří pro dva je trochu vyšší – platil jsem 1 003 koruny (bylo to tedy bez vína, pili jsme kofolu). Vím, že to není nejlevnější, ale za kvalitu si člověk jednou za čas snad může dovolit připlatit. Pokud budete něco někdy oslavovat a chcete to spojit i s dobrým jídlem, vyrazte sem.

Více fotek zde 

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s