Muzeum zločinu

Ahoj kamarádi, už vyhlížíte Ježíška? 🙂 Utíká to rychle no. Když jsme u těch Vánoc tak díky za hlasy do mojí-naší soutěže o Krále vánočních stromků 2016. Jsem moc zvědavej, kterej to letos vyhraje. Každý strom má velký zástup svých fanoušků a s podivem není žádný ve vedení. Takže šup šup pište svým kamarádům, ať taky dají hlas tomu Vašemu favoritovi.

IMG_1866.JPG

Už jsem za tu dobu, co dělám tenhle svůj blog, pár muzeí projel. Starý auta, kola, kočáry, panenky, hračky atd atd, ale při své pracovní cestě z Trhové Kamenice jsem v Nasavrkách uviděl billboard, který mě zval do Muzea zločinu. A to jak jistě uznáte, jsem nemohl se tam nezastavit. Takže blinkr a do prava.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Muzeum zločinu je součástí restaurace Galérka, kde si je možno dát i něco dobrého k jídlu. Mě tedy zajímalo jen to muzeum. Vstupné není nikterak drahé – 50 korun dospělý, 30 korun děti a rodina to má za rovnou stovku. Potom samozřejmě při účtence z restaurace je vstupné levnější.

IMG_1867.JPG

Sešla tu zajímavá partička lidí. Potkáte tu místní rodáky ale i darebáky z jiných zemí. Z místních můžeme jmenovat rytíře Vavřince Toulovce (můj výlet zde) nebo přespolního Jiřího Kájínka. Věděli jste, že existoval darebák, který se jmenoval Grázl (Jan Jiří) a jeho příjmení se stalo synonymem pro největší zloduchy? Tak o něm se tady toho taky hodně dozvíte.

IMG_1869.JPG

Dále Jánošík (i když ten je pro někoho hrdina), Alžběta Báthoryová neboli Čachtická paní nebo Václav Babinský. V poslední části expozice potkáte i současně žijící lumpy jako je třeba Káčko. Hned vedle sedí třeba Gross nebo pan Kalousek. Proč tam sedí tito pánové, Vám vysvětlí ochotný průvodce. 🙂

IMG_1868.JPG

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s