Peklák

Ahoj kamarádi, jak se máte? Já měl poslední dny trochu hektický, ale snad již bude vše v pořádku. Abych si trochu vyčistil hlavu, vyrazil jsem na svah. 🙂

IMG_2356.JPG

V pardubickém kraji není moc míst, jako třeba v Krkonoších, Šumavě apod., kam byste mohli vyrazit si pořádně zajezdit. O to víc mě potěší, když narazím na lokální menší svahy, které se samozřejmě nemohou s těmi obřími středisky rovnat, ale je z nich cítit takové rodinné útulno. Jedno takové jsem objevil v České Třebové.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Areál se nazývá Peklák a je prakticky součástí města. Něco podobného jako v Hlinsku (navštívil jsem zde). Má dvě sjezdovky – červená je 800 metrů dlouhá a modrá má pouhých 80 metrů. Ta ovšem slouží pro výuku lyžování a tak na ty pády bohatě stačí. 🙂 Otevřeno je denně od 9 do 16 a večerko klasicky od 17 do 21. hodin. Na areál navazuje asi 30 kilometrů běžeckých tratí okolím Třebové.

IMG_2357.JPG

Na velkém parkovišti, které je zdarma, je opravdu dostatek místa pro návštěvníky a jejich kočáry. No a z parkoviště je to už jen pár kroků k pokladnám a vleku. Ceny jsou příznivé. Za jeden den jsem platil 420 korun. Za dítě (do 140 cm) zaplatíte o stovku méně – tedy 320. Pro nejmenší je tu lyžařská škola a pro jejich rodiče příjemná hospůdka. 🙂

IMG_2358.JPG

Pokud vezmete v potaz, že nejste ve špindlu nebo Alpách, tak sjezdovka bohatě stačí. Fronty nebyly velké a rychle odsejpaly. Po asi třetím výjezdu vzhůru jsem uviděl v lese dvě “brány“. Malinovku a Mechovku. Nejdříve mi to připadalo jako ty běžecký tratě, ale jezdili tam snowboardisté a dokonce i malé děti.

IMG_2354.JPG

Takže mi rychle docvaklo, že to bude sjezd lesem a to jsem si nemohl nechat ujít. Stromy kolem po Vás doslova šahají větvemi a máte co dělat, abyste jednu nechytili. 🙂 Já tedy dostal jednu přes přilbu, ale bylo to kvůli mé chybě, že jsem vyjel trochu mimo trať. Jinak je cesta samozřejmě dobře upravena a je to oproti jízdě na normální sjezdovce příjemná změna.

IMG_2355.JPG

FOTKY ZDE

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s