Vojenské muzeum

Ahoj kamarádi, jak se máte? Už se probouzíte ze zimního spánku a připravujete na jarní výlety? Já už zimní vybavení uklidil do skříně (i když se dá ještě někde lyžovat) a nechám ho už asi určitě spát do příštího roku. 🙂 Dnes vás vezmu do Vojenského muzea v Králíkách.


V blízkém okolí Králík se nachází tzv. Králická pevnostní oblast, což je prostor s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému z let 1935-1938. (do těch bunkrů a pevností se taky už chystám, ale prohlídka prý trvá cca 3 hodiny, tak si to musím naplánovat).


Naposledy jsem tady poblíž byl na akci Cihelna 2016 (zde) a právě kousek odsud stojí Vojenské muzeum Králíky. Během Cihelny 2016 jsem již neměl moc času ho navštívit a tak jsem si to nechal až na jaro.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Jako kluka mě samozřejmě vojenská technika fascinovala vždy a tohle muzeum je takové splnění dětského snu. 🙂 Samopaly, tanky, náboje, přilby, děla, uniformy a spousta dalších věcí, které bych si ještě teď nejradši odnesl domů a dal na poličku.

Vstupné činí pro dospělého 90 korun a pro děti, studenty, důchodce to je za 60 Kč. Myslím, že velmi hezká cena za tolik zábavy, exponátu a informací. 🙂 Muzeum prošlo v roce 2010 rozsáhlou rekonstrukcí a je v plánu další vylepšování i venkovních prostor.


Je opravdu zbytečné tady vyjmenovávat, co přesně zde uvidíte, na to by mi nestačil papír. 🙂 Rozhodně ale nečekejte, že to budete mít za 20 minut zfouknutý. Já se tu zasekl na dobré dvě hodiny, ale musím říci, že jsem si pročetl skoro vše.  

Více fotek zde
Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s