Svět kostiček

Ahoj kamarádi, 🙂 jak jsem slíbil minulý týden, přidávám další tip na výlet i dnes…Jak se jinak máte? Taky vyhlížíte pořádný jaro? To počasí si s náma jen hraje… Já už bych chtěl někam na kolo apod. Letos si hodlám pořídit Vandrovní knížku a pořádně jezdit. Minulý rok jsem to pěkně flákal. Při prvním sluníčku vyrážím a basta!!!

IMG_3186.JPG

Jelikož bylo o víkendu počasí na nic, nezbylo než jít do muzea. Při hledání na mě na internetu vyjela akce, kterou jsem prostě musel navštívit. Zpátky do dětských let.

IMG_3190.JPG

Připomenout si stovky hodin strávených na zemi ve svém pokoji při stavění čehokoli z kostiček této legendární stavebnice, která se kupodivu pořád drží na výsluní u dětí i v tak velké konkurenci chytrých telefonů, tabletů a jiných počítačových her. 🙂

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

V muzeu na pardubickém zámku probíhá výstava Svět kostiček. Vstupné činí parádních 50 korun za dospělého a myslím 25 korun za dítě. Když jsem tam přišel, byli tam jen rodiče a jejich děti, nikdo v mém věku – jediný zástupce mé generace byla moje maličkost.

IMG_3189.JPG

Chvíli jsem se styděl přistoupit k exponátům, aby to nevypadalo blbě, ale zvědavost a vzpomínky mně přemohly. 🙂 Pryč byl stud, oči se mi rozzářily a já poznával stejné modely, jako jsem měl doma já před 20 lety. Pirátská loď, vojáci s dělem, kamion, hasiče….možná bych to ještě někde u našich našel.

IMG_3188.JPG

Parádní je model celého města, kde jezdí dokonce i vlak. Na křižovatce hlídá policista, o kousek dál visí na jeřábu dělník a na tenisovém hřišti probíhá důležitý turnaj. Tohle dát celé dohromady chce spoustu času a trpělivosti. 🙂

IMG_3191.JPG

V jednom z rohů je i dětský koutek, kde si děti mohou se stavebnicí pohrát a složit třeba svůj model pardubického zámku a přihlásit se s ním do souteže. Více o pravidlech a cenách zde . Výstava je otevřená až do 4.6.2017. 🙂 Hezkou zábavu.

Více fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s