Legiovlak

Ahoj kamarádi, jak se Vám daří? Léto začalo teda pěkně z vostra co 😄 se člověk ani neotočí a je mu vedro jak v pekle. V tom horku se nedá pořádně ani sportovat…nebo alespoň mě ne 😀 kam se chystáte o prázdninách… Čechy nebo cizina?


O dnešním výletu jsem již jednou na svých stránkách informoval, ale jen jako tip na výlet. Když jsem na něj chtěl potom vyrazit, doslova mi ujel vlak 😄 abych byl přesný – Legiovlak.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Legiovlak je unikátní projekt Československé obce legionářské. Jedná o věrnou repliku legionářského vlaku, který jezdil přes Transsibiřskou magistrálu v období 1918 až 1920, kdy tam bojovaly čs. legie. Vlak vyjel v květnu 2015 a křížem krážem Českou republikou bude jezdit až do roku 2020.

Za mě mohu říci, že je to velmi pěkná podívaná. Vlak má svoji nepřetržitou stráž (vojáky v dobových uniformách), kteří bydlí v úplně posledním vagonu (kam je tedy vstup zakázán 😢). Celkově si můžete projít 13 vagonu, kdy v každém z nich je jiná výstava. Někde jsou jen zbraně, jinde uniformy, poštovní vagon, nemocniční vagon, salonek atd. v jednom se dokonce pouští i vzdělávací film.


Jako spát v těch normálních vagonech a kor na Sibiři asi nemohl být žádnej med, i když jsou uprostřed vozu kamna. Musela být zima jako blázen. Klobouk dolů před čs. legionáři…opravdoví hrdinové, kteří si zaslouží, aby se na jejich hrdinství a odvahu nezapomnělo. Jo a vstupné na tuto podívanou je ZDARMA. Nejbližší zastávkou Legiovlaku je Litomyšl 27.6. – 2.7. 2017 .  


Více fotek zde

Mějte se fajn

Výletům zdar

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s