Salvátorská pouť

Ahoj kamarádi, jak se máte? pro mě je úplně nepochopitelný, že už jsou prázdniny skoro pryč. Jasně, že už volno nemám a doma se neválím, ale i tak je pro mě tenhle čas tak trochu jinej, volnější a příjemnější. A on už je skoro celej v tahu. Proto je potřeba se pořádně pobavit.

IMG_4663.JPG

Teď o víkendu (jakožto každý rok) byla v Chrudimi Salvátorská pouť. Slovo pouť má vlastně dva významy. Asi nejvíce chápeme ten s kolotočema a cukrovou vatou…k tomuto výrazu se samozřejmě dostaneme později J Salvátorská pouť má již dlouhou tradici a je spojená s údajně zázračným obrazem Spasitele, který se v kostele Nanebevzetí panny Marie uchovává již přes 300 let.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Tento obraz prý patřil do sbírek Rudolfa II. a byl uloupen Švédy, kteří ho prý při průjezdu Chrudimí poničili a ztratili. A jak praví pověst, tak z ran na Spasitelově tváři začala téci krev. Od té doby je obraz chován v úctě a uložen v místním kostele.

IMG_4664.JPG

Teď se tedy konečně dostaneme k tomu druhému výrazu slova pouť, který máme více zažitý. Samotné centrum Chrudimi se změní v centrum zábavy a veselí. Každé místo je zabráno nějakou zajímavou atrakcí nebo dobrotami. Všude je spousta lidí a velmi často se stane, že si musíte vystát frontu.

IMG_4665.JPG

Na spoustu atrakcí by mě nedostali ani párem volů, ale zkusil jsem jednu a ta byla vcelku fajn. Kolotoč, který Vás vyveze do výšky a vy máte hezký výhled. Nechápu lidi, kteří jdou na kolotoče, které s Vámi točí kolem všech os a podobně. To bych, se přiznám, nedal.

IMG_4666.JPG

To, že jste tuto skvělou pouť třeba promeškali nevadí, příští rok bude znovu. Nebo Vám v nejbližší době mohu doporučit Bartolomějskou pouť v Heřmanově Městci.

Více fotek z mých výletů zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s