5. sraz šlapacích autíček

Ahoj kamarádi, jak se máte? Já byl teď 3 týdny nějakej nemocnej, pořád se to vracelo a točilo. Klasická rýmička. Musel jsem mezitím ještě chodit do práce, tak se ani pořádně nedalo ležet 3 dny v kuse. Už je to alespoň za mnou a můžu zpět do plného pracovního a výletního nasazení.

IMG_5080.JPG

Ještě před tím, něž mě málem udolala ta zákeřná mužská nemoc, jsem stihl pár výletů. Jedním z nich jsem se vrátil do svých dětských let. V Horních Ředicích se konal již 5. sraz šlapacích moskvičů. Jakmile se ke mě dostal plakát na tuto akci, věděl jsem, že tam nemohu chybět. Před x lety jsem sám vlastnil krásného červeného Moskviče a proháněl se se sousedovic klukem, který měl modrého, kolem bloku.

!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Tato parádní akce se konala na krásném novém víceúčelovém hřišti u rybníka. Již od rána zde bylo hodně rodičů a dětí a je vidět, že tyto závody mají již silnou tradici. Ze spousty rodinných kombíků a VANů hrdí tatínkové vyndávali svoje “závodní“ speciály a někteří připravovali helmy pro svoje děti. Dřív těmito “speciály“ se asi proháněli tatínkové sami a teď je celé naleštěné předali svým dětem.

Hlavní tedy byly závody, ale i další doprovodný program stál za to. K vidění byly i auto či moto veteráni v čele se škodovkou a Jawou. Dále elektronické dopravní hřiště, kde se děti učily pravidla silničního provozu, oblíbené malovaní na obličej apod.

IMG_5081.JPG

Když jsem tam tak stál a viděl ty nablejskaný autíčka, klidně bych si jedno z nich koupil domů a dal si ho do obýváku jen jako kulisu a vzpomínku.

IMG_5079.JPG

Tohle totiž bylo to pravý ježdění a ne ty dnešní elektrický mašiny, na kterých dnešní děti jezdí. I když pokrok je pokrok…

Více fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s