skoky v Trhové Kamenici

Čau kamarádi, doufám, že Vás žádná podzimní angína nepotkala. Teď se tedy trochu oteplilo, což je dobře a snad to i chvíli vydrží. Vydejme se tedy k vodě 😀

IMG_5142.JPG

Dnes Váz vezmu na jednu speciální akci, u které mi běhal mráz po zádech a nechápu ty lidi co to mohou dělat a ještě v takovým počasí. Jedná se o Highjump 2017 konaný v lomu u Trhové Kamenice. Je to již druhý ročník a určitě nebyl poslední, protože v deštivém zářijovém počasí byla účast parádní.

!!!! VIDEO ZDE !!!!

Highjump jsou závody ve skocích do vody z extrémní výšky. Já, který se bál skočit po nohách i z 5 metrů, vůbec nechápu, jak někdo může skočit z 20 a ještě u toho dělat různý otočky, vruty apodobně. A nejde jen o pánský sport. Na startu se představily a dvě ženy.

IMG_5140.JPG

Úplně lituju, že jsem ten lom neobjevil na začátku léta. Jezdil bych se sem koupat, protože to je jako z pohádky. Jdete asi 5 – 10 minut lesem a najednou se před Vámi objeví voda a skály. A hlavně božský klid a ticho, pokud se tedy zrovna nekonají tyhle závody 🙂 Příští rok sem budu jezdit, ty klasický písáky plný lidí mě už moc neberou.

IMG_5141.JPG

Ale zpět k závodům. V pátek se konala kvalifikace a v sobotu tedy hlavní závody. Oba dva dny byly samozřejmě i s večerní afterparty 🙂 Závodilo se ve skocích z 12, 16 a 20 metrů. No mazec. Trochu pro odlehčení byl závod ve skocích z dřevěné houpačky, kdy závodníci se zhoupli ze žebříku na laně a měli udělat nějaký zajímavý akrobatický prvek, který potom porota na skále bodově ohodnotila.

IMG_5143.JPG

Pokud si věříte a rádi byste se závodů příští rok zúčastnily, neváhejte a napište pořadatelům 🙂

IMG_5144.JPG

Více fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s