DEN ŽELEZNICE

Ahoj kamarádi, jak se máte? Počasí už moc venkovních výletů nedovoluje co…začíná takové smutnější výletní období, kdy je člověk raději doma s teplým čajem a knížkou nebo filmem. To až bude sníh, je hned co dělat a kam vyrazit …třeba na Dolní Moravu nebo do Ski Čenkovice, případně na nějakou menší sjezdovku.

IMG_5419.JPG

Dnes se ohlédneme za jednou velkou akcí v Pardubicích, která je určena všem milovníkům vlaků a techniky kolem nich. Den železnice je takovej vlastně fesťák, který jezdí po České republice. Mimo Pardubic byl třeba v České Třebové, Karlových Varech nebo Zastávce u Brna.

!!!!! Video zde !!!!!

Vlaky a technika kolem prostě táhne davy lidí. Od nejmenších až po ty nejstarší. Je to prostě velký fenomém a jak bylo vidět tak i celoživotní koníček.  Však pro ty nejmenší byly připraveny Vláček Hráček nebo Kinovůz, kde bylo tedy pořád narváno a rodiče museli postávat venku.

IMG_5421.JPG

Velmi navštěvovanou byla historická expozice, kde byly často slyšet dotazy mladých návštěvníku a odpovědi dědečků či tatínků. Byly zde staré drážní legitimace a průkazky, odznaky nebo třeba staré jízdenky (ty jsem jako malý kluk sbíral, už teda nevím, kde skončily).

IMG_5420.JPG

Den železnice neprobíhal jen na nástupištích, ale taky v budově nádraží. V kině (ano, pardubické nádraží má i kino) se celý den promítaly filmy s drážní tématikou. V prvním patře byla možnost komentované prohlídky nádraží a výstava zmenšených modelů vlaků s funkčním modelem železnice. To byla velká paráda.

IMG_5421.JPG

Návštěvníci si mohli také svézt tzv. Hurvínkem například do Rosic nebo Slatiňan a tam navštívit místní muzea.

Video fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s