XII. Sodomkovo Vysoké Mýto

Ahoj kamarádi, jak se máte? 🙂 Po delší pauze jsem už zase zpátky a se mnou zajímavé tipy na výlety. Počasí je k podnikání nejrůznějších dobrodružství jako stvořené, tak proč sedět o víkendu doma…

IMG_7609.JPG

Ve Vysokém Mýtě se každoročně koná parádní festival a letos proběh již XII. ročník. Festival nese název Sodomkovo Vysoké Mýto. Proč Sodomkovo? Nic Vám to jméno neříká? Josef Sodomka ml. byl designér, takový český Pinnifarina, majitel karosářské dílny Sodomka.

!!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Po studiu chvíli pracoval u firmy Laurin&Klement a když se pak vrátil domů, od otce koupil jeho továrnu na výrobu kočárů a začal dělat karoserie. Navrhoval a vyráběl karoserie pro Ministerstvo železnic, ale především dělal luxusní karoserie na zakázku. Mezi jeho zákazníky patřili například manželka prezidenta Beneše nebo Jan Werich.

IMG_7613.JPG

Po roce 1948byl firma znárodněna a stala se z ní firma Karosa. Tento název už určitě všichni znáte, protože v autobusech této značky jel snad úplně každý.

IMG_7610.JPG

Festival Vás vezme zpět do 30.let 20.století. Po náměstí jezdí překrásné veteránské kabriolety, konají se závody cyklistů v dobových kostýmech, nechybí velká výstava historických autobusů Karosa.

IMG_7611.JPG

Asi největší lahůdkou bylo, že se návštěvníci mohli svézt i unikátním motorovým vlakem Stříbrný šíp z roku 1939 na trase Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl. O vlak byl takový zájem, že jsem se do něj ani nedostal. Snad budu mít šanci příští rok

IMG_7612.JPG

Centrum Vysokého Mýta byste opravdu nepoznali. Atmosféra Vás úplně vtáhne a chcete taky mít svého veterána s karoserií Sodomka a být dobově oblečen.

Více fotek zde

Mějte se fajn

Honza

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s