CZECH OPEN 2018

Ahoj kamarádi, jak užíváte léta? Počasí je parádní, možná až teda moc…ale daleko lepší než kdyby pršelo a bylo 15 stupňů. Šlapat v tomhle do kopce na kole není teda labůžo, ale za to koupání v rybnících (případně bazénech) to stojí. Ostatně nějaký moje oblíbený rybníky na koupání bych vám mohl taky někdy ukázat. 🙂

!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Jelikož je takový vedro, tak vás vezmu se trochu ochladit a to rovnou na zimní stadion. Jistě, že tam led není…je rozpuštěnej a naopak se na zimním stadionu “vaří“. 🙂 Ptáte se co? “Vaří“ se tam mozky těch nejlepších šachistů z celého světa.

IMG_8073

Pardubice už po devětadvacáté hostí největší mezinárodní šachový festival CZECH OPEN. Záštitu nad celou akcí převzal hejtman pardubického kraje Martin Netolický a primátor města Pardubic.

IMG_8010-1

Turnaje se přijelo zúčastnit přes 4 000 hráčů 50 národností z celého světa. Například Ind Praggnanandhaa, jemuž je teprve třináct let a ve svém věku je nejlepším hráčem světa. Celkem z Indie přijelo 56 šachistů. Není se co divit, protože Indie patří k šachovým mocnostem.

IMG_8074

Jako malej jsem šachy chvíli hrál závodně a dosáhl 3. výkonnostní třídy (tříd je 5 a postupujete výš na základě vyhraných bodů). Ale, že bych si troufnul sednout k nějaké ze šachovnic, to teda ne 🙂 zajímavostí bylo, ale představení nové deskové hry původem z Čech – Quartino. Vypadala zajímavě, tak jsem si řekl, že se jí naučím, protože kdo to bude umět mezi prvními, může se stát mistrem světa a to už za to stojí ne? 🙂

IMG_8075

Více fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s