Rallye Železné hory

Ahoj výletníci…přežíváte ty horka nebo si je užíváte? Je potřeba se na zimu trochu nahřát. Už se úplně vidím, jak někdy v únoru budu vzpomínat na tyhle vedra a těšit se na ně.

IMG_8286

Dnes to bude výlet spíše pro pány, ale co jsem kolem do obecenstva…tak fanynek spálených gum a vůně benzínu bylo taky hodně. V Pardubické kraji se jela už po sedmnácté rallye Železné hory.

!!!! VIDEO ZDE !!!!!

Při slavnostním startu na chrudimském Resslově náměstí se představilo na 85 závodníků z České republiky, Polska nebo Německa. Auta všech možných značek a úprav se dočkaly vždy velkého obdivu a potlesku, protože vidět a hlavně slyšet závodní speciály se nepoštěstí každý den.

IMG_8288

Na závodníky čekalo celkem 9 rychlostních zkoušek v délce cca 63 kilometrů a věřte, že nikde v závodu nebylo místo na odpočinek nebo sundání nohy z plynu.

IMG_8285

Bohužel závod začal vážnou nehodou, kdy předjezdec narazil při 150km/hod do stromu. Byl i se spolujezdcem ihned dopraven vrtulníkem do nemocnice a jeho stav je prý stabilizovaný. Spolujezdec utrpěl jen lehčí zranění. Uffff.

IMG_8287

Celý závod vyhrál dle očekávání největší favorit polský jezdec Lelek Januš s Mitsubishi Lancer Evo 9. Domácí publikum pak potěšila česká dvojice Gajar Pavel – Vanický Petr, která dojela na stříbrné pozici.

Více fotek zde

Výletům zdar..

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s