DNY DŘEVA

Ahoj kamarádi…a je to tady. Konec léta. Já tedy doufám, že se to ještě trochu vybere, protože ten skok z veder na tohle je drastickej a v dešti se nedá pořádně jezdit po venkovních výletech. Muzea si šetřím právě na hnusný počasí a teď bych ještě rád pobyl venku co nejdéle. Protože pršelo, tak jsem už nejel na 2 venkovní akce…škoda no.

VIDEO ZDE

Dnes se ale podívám na akci, který počasí přálo. V Hlinsku se konal již 7 ročník akce Den dřeva. Do památkové rezervace Betlém přijeli nejlepší čeští řezbáři se svými motorovými pilami, aby předvedli co umí při plnění odvážného úkolu. Pod širým nebem museli během 3 dnů z kmenů stromů vyřezat soubor postav masopustního průvodu, který je od roku 2010 zapsán v Seznamu kulturního dědictví UNESCO.

IMG_8678

 

Řev motorových pil přilákal na stovky návštěvníků, kteří pozorovali co vše je s tímto nástrojem možné. Každý z nás asi umí uříznout motorovkou na chalupě prkno nebo dřevo na zátop, ale mít v ruko takový cit na vyřezání chlupů medvěda….to už jen tak někdo nemá.

IMG_8676

Během víkendu se uskutečnila i speciální soutěž zvaná – Carving speed, kde museli řezbáři ukázat, co dokáží vyřezat během jedné hodiny. Řetězy se točily, chlapi se potili      a vítězem se stal pan Smejkal, jehož sedící dravec se prodal za 6000 korun.

IMG_8679

Já si to hned šel na chalupě samozřejmě taky zkusit a výsledek byl docela fajn, protože jsem si na tom opekl buřta 🙂

IMG_8677

 Více fotek zde

Mějte se fajn

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s