Zažijte to znovu

Ahoj kamarádi, jak se máte? Už se zdálo, že je po létě… já vytáhl podzimní bundu a už se začal dívat, co které muzeum nabízí za výstavu, ale naštěstí se ještě sluníčko vrátilo a můžu lítat po venkovních výletech. Myslím, že je před námi tak posledních 14 hezkých dní než začne pršet a budu muset s venkovními výlet skončit a počkat si zase až na jaro/léto.

IMG_8910

Ale dnes vás vezmu ještě ven. Letošní rok je pro naši zemi výjimečný. Letos se slaví 100 let od založení Československé republiky a s tímto krásným kulatým výročím je samozřejmě spojena spousta oslav a kulturních akcí. Ta hlavní akce se jmenuje ZAŽIJTE TO ZNOVU a proběhla o víkendu na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě.

VIDEO ZDE

Minulou neděli se náměstí doslova vrátilo o 100 let zpět. Uprostřed náměstí vyrostly nové domy. V domě Obecné školy si ve starých lavicích mohl každý zažít pocit, jaké to bylo chodit tehdy do školy a zkusit si vypracovat “domácí úkol“. Ve vedlejším domě Laurinka byla vystavena jedna z nejstarších škodovek a oproti tomu se mohli návštěvníci díky nejmodernější technologii virtuálních brýlí ocitnout opravdu o 100 let zpět a projet se tehdejšími ulicemi v dobovém voze.

IMG_8911

V dalším domě byl stará záložna, se kterou sousedila i dobová kavárna, kde kafe opravdu chutnalo jako tehdy. Na náměstí byl zákaz vjezdu a tak jediná auta, která se po něm pohybovala, byly veteráni. Popíjení kávy v dobové kavárně s projíždějícími veterány za zády a s dobovou muzikou byl opravdu krásný zážitek.

IMG_8917

Akce Zažijte to znovu samozřejmě pokračuje dál a je k vidění například 14.9.2018 v České Třebové nebo 28.10.2018 v Pardubicích.

Více fotek zde

Mějte se hezky

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s