100 let ČS letectví

Ahoj kamarádi, jak se máte? Já poslední dobou moc nestíhám, ale už se to naštěstí uklidňuje a mám konečně víc času, tak doháním resty…a že jich mám. 🙂 Konečně se ještě taky vyčasilo a na výlety se vyráží daleko lépe…vždyť já už asi dvakrát škrábal auto…to mě úplně vyděsilo…

IMG_9198.JPG

Jak jistě víte, letos probíhají velké oslavy po celé ČR ke stému výročí vzniku Československé republiky. Já letos byl na dvou oslavných akcích a to – Zažij to znovu a Prezidentský vlak. Tak jsem si řekl, že do třetice všeho dobrého. Stará auta a vlaky už byly, takže teď letadla 🙂

VIDEO ZDE

Málokdo ví, že v Chocni se dělala skvělá letadla a svého času pracovali v místní továrně dokonce na vrtulníku. Jenže komunisti….škoda.

IMG_9199.JPG

No a fandové, kteří se věnují historii výroby letounů v Chocni, připravili právě výstavu s názvem 100 let Československého letectví. K vidění byla celá řada dokumentů, nákresů a dobových fotografií, které mě vzala zpátky do té doby a já si uvědomil, jací to museli být machři, kteří to kreslili a jací to museli být blázni, co do toho poprvé sedli a šli to testovat.

IMG_9201.jpg

Jedním takovým byl Josef Koukal. Zalétávací pilot nových typů letadel ale hlavně hrdina 2. Světové války, který sloužil jako pilot u královského RAF, byl sestřelen, prakticky uhořel, 2 roky se léčil jako pokusný pacient na nově vzniklé plastické chirurgii a po rekonvalescenci se vrátil do stíhačky a šel opět bojovat za svou vlast. Ale o něm bychom si mohli napsat někdy jindy, protože to stojí za samostatnou reportáž.

IMG_9197

více fotek z mých výletů

Mějte se hezky

ahoj

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s