Terakotová armáda

Ahoj kamarádi, jak se máte? Už máte dárky nebo zatím Vánoce neřešíte jako já? Čím jsem starší, tím to jde víc kolem mě…asi to začnu prožívat až s dětma, jak říkají mí známí, co už děti mají. Už se nám i rozjely sjezdovky na Dolní Moravě a snad budou brzy následovat i další například na Bukově hoře nebo v Hlinsku. Ale dnes vyrazíme na zajímavou výstavu.

IMG_9758.JPG

Vezmu vás tak trochu přes půl světa a a 2000 let zpátky za tzv. osmým divem světa. V Pardubicích je do konce roku k vidění výstava Terakotová armáda.

VIDEO ZDE

První čínský císař Čchin Š-chuang-ti, který sjednotil Čínu a dal takto velkému území pořádek a řád, už za svého života započal mimo stavby Čínské zdi i se stavbou své hrobky, jejíž stavba trvala 40 let.

IMG_9761.JPG

Je to opravdu mistrovské dílo. Co já už kolem toho viděl dokumentů o výrobě těch vojáků. Může se zdát, že jsou všichni prostě stejní a že je dělali dle šablony nebo vzoru, ale zdání klame..každý voják byl prý dělán jako originál.

IMG_9762.JPG

Poznáte to na jejich obličejích, zbroji, postoji nebo podle gest například prstů charakteristických pro danou hodnost.

IMG_9763.JPG

Samozřejmě, že vystavované sochy nejsou originály. Nicméně jsou oficiálně schváleny jako věrné kopie včetně sochy koně. Před samotným procházením výstavy doporučuju zhlédnout dokument, který běží hned v první místnosti, abyste se řádně navnadili.

VÍCE FOTEK ZDE

Mějte se fajn a příště snad už na sjezdovce 🙂

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s